mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Do sierpnia potrwa remont mostu w Gryfowie Śląskim

Do sierpnia potrwa remont mostu w Gryfowie Śląskim

Rozpoczął się trzeci etap modernizacji mostu na Kwisie w Gryfowie Śląskim na drodze wojewódzkiej nr 360. Drogowcy zakończą prace w sierpniu br., a remont pochłonie 1,4 mln zł. Objazd Gryfowa Śląskiego dla kierowców wyznaczono przez drogę krajową nr 30 oraz przez drogi wojewódzkie nr: 358, 361 i 369.

Do sierpnia potrwa remont mostu w Gryfowie Śląskim
Prace prowadzone na 30-metrowym odcinku, obejmują remont przyczółka mostu (położonego od strony rynku) wraz ze znajdującą się tam komorą, wymianę krawężników, podbudowy i nawierzchni jezdni. Po obu stronach modernizowanej części mostu powstaną nowe chodniki i zamontowane zostaną ozdobne balustrady. Naprawiony będzie również kamienny mur oporowy o długości 30 metrów. Środki finansowe przeznaczone na remont mostu pochodzą z budżetu województwa. Koszt modernizacji,  zgodnie z podpisaną umową wynosi 1,4 mln zł. Zakończenie prac zaplanowano w sierpniu 2010 r. Wykonawcą tego zadania jest firma INTOP Szczecin sp. z o.o.

Aby zminimalizować utrudnienia związane z trwającym remontem i wyłączeniem mostu z ruchu, dla mieszkańców udostępniono most w pobliskiej Wieży. Dodatkowo, dzięki zawartemu porozumieniu z wojskiem, mogą również korzystać ze składanego mostu znajdującego się kilkaset metrów za remontowanym obiektem.


Gryfowski most ma już za sobą dwa etapy remontu, które zakończyły się w grudniu ubiegłego roku. Wyremontowano wtedy m.in. płytę nośną i wykonano tzw. czyszczenie strumienia, ustawiono nowe balustrady. Dotychczasowy koszt modernizacji przeprawy wyniósł 1,6 mln zł.

Podobne wiadomości:

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

Światowe Dni Młodzieży – utrudnienia w ruchu

Światowe Dni Młodzieży – utrudnienia w ruchu

Polskie drogi 2016-07-28

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mercedes E All-Terrain – polskie ceny
Mercedes E All-Terrain – polskie ceny
Można już zamawiać Klasę E, która debiutuje w wersji uterenowionej All-Terrain – oto ceny konkurenta Audi A6 Allroad czy Volvo XC90 Cross Country.