Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Do sierpnia potrwa remont mostu w Gryfowie Śląskim

Do sierpnia potrwa remont mostu w Gryfowie Śląskim

Rozpoczął się trzeci etap modernizacji mostu na Kwisie w Gryfowie Śląskim na drodze wojewódzkiej nr 360. Drogowcy zakończą prace w sierpniu br., a remont pochłonie 1,4 mln zł. Objazd Gryfowa Śląskiego dla kierowców wyznaczono przez drogę krajową nr 30 oraz przez drogi wojewódzkie nr: 358, 361 i 369.

Do sierpnia potrwa remont mostu w Gryfowie Śląskim
Prace prowadzone na 30-metrowym odcinku, obejmują remont przyczółka mostu (położonego od strony rynku) wraz ze znajdującą się tam komorą, wymianę krawężników, podbudowy i nawierzchni jezdni. Po obu stronach modernizowanej części mostu powstaną nowe chodniki i zamontowane zostaną ozdobne balustrady. Naprawiony będzie również kamienny mur oporowy o długości 30 metrów. Środki finansowe przeznaczone na remont mostu pochodzą z budżetu województwa. Koszt modernizacji,  zgodnie z podpisaną umową wynosi 1,4 mln zł. Zakończenie prac zaplanowano w sierpniu 2010 r. Wykonawcą tego zadania jest firma INTOP Szczecin sp. z o.o.

Aby zminimalizować utrudnienia związane z trwającym remontem i wyłączeniem mostu z ruchu, dla mieszkańców udostępniono most w pobliskiej Wieży. Dodatkowo, dzięki zawartemu porozumieniu z wojskiem, mogą również korzystać ze składanego mostu znajdującego się kilkaset metrów za remontowanym obiektem.


Gryfowski most ma już za sobą dwa etapy remontu, które zakończyły się w grudniu ubiegłego roku. Wyremontowano wtedy m.in. płytę nośną i wykonano tzw. czyszczenie strumienia, ustawiono nowe balustrady. Dotychczasowy koszt modernizacji przeprawy wyniósł 1,6 mln zł.

Podobne wiadomości:

Światowe Dni Młodzieży – utrudnienia w ruchu

Światowe Dni Młodzieży – utrudnienia w ruchu

Polskie drogi 2016-07-28

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Koniec produkcji elektrycznego Audi R8 e-tron!
Koniec produkcji elektrycznego Audi R8 e-tron!
Tylko rok trwała produkcja elektrycznej odmiany supersportowego samochodu Audi. Przez niską sprzedaż tego modelu, zostanie on odesłany do lamusa. Czy tak kończy się świetlana przyszłość dla supersportowych "elektryków"?
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj