mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Dobre wieści ws. obwodnicy Suwałk

Dobre wieści ws. obwodnicy Suwałk

Wszystko wskazuje na to, że w 2014 roku będzie ogłoszony przetarg na wyłonienie wykonawcy obwodnicy Suwałk. Takie zapewnienia padły z ministerstwa transportu – podkreślają władze województwa podlaskiego.

Dobre wieści ws. obwodnicy Suwałk
- Tadeusz Jarmuziewicz zapewnił mnie, że obwodnica Suwałk wpisuje się w założenia Rządu dotyczące budowy tylko tych obwodnic, które leżą w ciągu dróg ekspresowych. Ministerstwo Transportu chce bez zbędnej zwłoki przystąpić do realizacji tej inwestycji - informuje Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

Ministerstwo Transportu zgłosiło obwodnicę Suwałk do współfinansowania w ramach nowo tworzonego instrumentu infrastrukturalnego Connecting Europe Facility (CEF) - „Łącząc Europę". Jeżeli tu nie znajdą się pieniądze to zostaną uruchomione inne źródła finansowania. - Ma to być program „Infrastruktura i Środowisko" lub inny program z perspektywy finansowej Unii Europejskiej na lata 2014-2020. - informuje Prezydent Suwałk. To oznacza, że pieniądze na obwodnicę Suwałk na pewno się znajdą.
 W planach resortu transportu jest także wybudowanie drogi ekspresowej z Suwałk do Budziska do 2020 roku.

Do końca tego roku zostanie zakończony projekt techniczny obwodnicy Suwałk. Wtedy wojewoda Podlaski będzie mógł wydać Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej (ZRID).
 
Biuro prasowe wojewody poinformowało, że w ciągu najbliższych dni wojewoda zwoła tak zwaną spec grupę, w skład której wchodzą przedstawiciele GDDKiA i RDOŚu, jak też  służby wojewody z wydziału infrastruktury i geodezji  by ustalić co można zrobić by przyspieszyć prace.
Tematy w artykule: obwodnice podlaskie

Podobne wiadomości:

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie budową

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie...

Polskie drogi 2016-07-15

S61 Szczuczyn – Raczki - ruszył przetarg

S61 Szczuczyn – Raczki - ruszył przetarg

Polskie drogi 2016-04-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy SUV Ssangyonga w Genewie
Nowy SUV Ssangyonga w Genewie
Koreański producent mocno rozszerza swoją paletę modeli. Za kilkanaście dni w Genewie będziemy mogli zobaczyć kolejny projekt. Tym razem jest to SUV o nazwie XAVL, nawiązujący wyglądem do kontrowersyjnego Korando.