mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Dobudują drugą jezdnię obwodnicy Gorzowa

Dobudują drugą jezdnię obwodnicy Gorzowa

W dniu wczorajszym w siedzibie zielonogórskiego oddziału GDDKiA podpisana została umowa na wybudowanie drugiej jezdni obwodnicy Gorzowa Wielkopolskiego.

Dobudują drugą jezdnię obwodnicy Gorzowa
Przypomnijmy, że obwodnica Gorzowa w obecnym kształcie była oddawana w dwóch etapach. Już w 2003 roku oddano do użytku niewielki, bo liczący zaledwie 2,3 kilometra odcinek drogi. Cztery lata później powstał drugi, 9,5-kilometrowy odcinek. Do dziś obwodnica Gorzowa Wlkp. jest jednojezdniowa, co znacząco utrudnia podróż w rejonie tego miasta.

Druga jezdnia będzie biegła równolegle od obecnej, co oznacza, że także obiekty mostowe będą realizowane w podobnym układzie. Pojawi się m.in. również drugi most na Warcie. Ponadto istniejące węzły zostaną przebudowane w celu dostosowania do przebiegu drugiej jezdni.

Wykonawcą 12-kilometrowego odcinka drugiej jezdni obwodnicy Gorzowa będzie firma Dragados, której oferta na kwotę 289 mln zł okazała się najkorzystniejsza. Plac budowy zostanie przekazany wykonawcy w ciągu 30 dni od dnia podpisania umowy. Na dokończenie obwodnicy firma będzie miała 22 miesiące (z wyłączeniem okresów zimowych), co oznacza, że drugi pas jezdni powinien zostać oddany do użytku w połowie 2017 roku.

Podobne wiadomości:

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Komentuj:

~warszawiak 2014-10-02

Kierowco, pełna zgoda, trąbię o tym od wielu lat. Niezbudowanie od razu 2-ch jezdni zarówno na obwodnicy Gorzowa, jak i Międzyrzecza było czystym kretynizmem i głupotą naszych decydentów drogowych. Po pierwsze: budowa od razu 2-ch jezdni jest zawsze per saldo dużo tańsza niż budowa najpierw jednej nitki, a potem drugiej. Po wtóre: już tego lata na obu obwodnicach tworzyły się zatory, a ogromne korki to dopiero będą, bo muszą być przy budowie drugich jezdni. No cóż, musimy się przemęczyć, mimo wszystko bardzo dobrze, że wreszcie budowa drugiej jezdni obwodnicy Gorzowa się zaczyna i mam nadzieję, że tak samo będzie wkrótce z obwodnicą Międzyrzecza. Po ich skończeniu będzie można przejechać ciągiem dwujezdniową ekspresówką, czyli ekspresówką z prawdziwego zdarzenia od A6 do co najmniej Sulechowa, a może i dalej, jak zdążą zrobić drugą jezdnię do Zielonej Góry, czy nawet Nowej Soli/Nowego Miasteczka. Niepokoi mnie tylko wykonawca obwodnicy Gorzowa, czyli Dragados; oby nie było tak, jak m.in. na obwodnicy Lublina S17. Bądźmy jednak dobrej myśli.

~Kierowca 2014-10-02

Coz za marnowanie pieniedzy. Zamiast od razu zrobic tak jak Bog nakazal, to teraz trzeba drugi raz placic...

~tomasso 2014-10-02

a gdzie sensowna mapka tej obwodnicy??

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando