mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Dodatkowa kasa na małopolskie drogi

Dodatkowa kasa na małopolskie drogi

Małopolska otrzyma dodatkowe środki na modernizację dróg z Krajowego Funduszu Drogowego. Kosztem 34 mln złotych zostaną zmodernizowane odcinki dróg: nr 52 w Bulowicach i Izdebniku oraz nr 79 pomiędzy Krzeszowicami a Młoszową.

Dodatkowa kasa na małopolskie drogi

Na drodze krajowej nr 52 na odcinku o długości 7,2 km w Bulowicach oraz na odcinku o długości ok. 1,5 km w Izdebniku zostanie m.in. zmodernizowana i wzmocniona nawierzchnia oraz zgodnie z postulatami mieszkańców Izdebnika, na najważniejszym skrzyżowaniu w tej miejscowości zostanie zbudowana sygnalizacja świetlna.

Ekstra pieniądze pozwolą też na rozszerzenie zakresu prac na drodze krajowej nr 79: oprócz zaplanowanego odcinka Zabierzów - Krzeszowice (9,3 km), zostanie zmodernizowany odcinek Krzeszowice - Młoszowa o długości 9,5 km.
 
Dodatkowe modernizacje będą finansowane z Krajowego Funduszu Drogowego, czyli ze środków pozabudżetowych. Fundusz gromadzi m.in. pieniądze, które płacą wszyscy kierowcy w postaci opłaty paliwowej. Łącznie KFD finansuje lub współfinansuje w 2006 roku 11 zadań realizowanych na drogach krajowych Małopolski.

Przeczytaj także:

Rekordowy budżet Małopolski - 860 mln zł (2006-02-06)


 

Tematy w artykule: inwestycje drogowe malopolskie

Podobne wiadomości:

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat A4Go

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat...

Polskie drogi 2016-07-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic