mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Dodatkowe inwestycje w kujawsko-pomorskim

Dodatkowe inwestycje w kujawsko-pomorskim

Jeszcze w tym roku ZDW w Bydgoszczy przeprowadzi kilka ważnych inwestycji na drogach wojewodzkich. Odnowiona zostanie między innymi nawierzchnia w Ostromecku na DW nr 551, a w Brodnicy ulice  Czwartaków i część 3 Maja zostaną poszerzone.

Dodatkowe inwestycje w kujawsko-pomorskim
Obie inwestycje nie były zaplanowane w budżecie. - Jednak w związku z z przedłużającym się terminem oddania dokumentacji technicznej na odnowy nawierzchni w miejscowościach Chotel na DW nr 269 oraz w miejscowości Węgorzyn na DW nr 551 zdecydowaliśmy się przesunąć   pieniądze na równie potrzebne zadania – wyjaśnia dyrektor ZDW w Bydgoszczy, Mirosław Kielnik. - W obu przypadkach ze względu na rozszerzenie zakresu prac niezbędne stało się uzyskanie zezwoleń na realizację inwestycji drogowych. W praktyce dodatkowe formalności uniemożliwiły rozpoczęcie prac w tym roku. W zamian po dokładnej analizie zdecydowaliśmy się wprowadzić do naszego budżetu odnowę nawierzchni w miejscowości Ostromecko na DW nr 551. Jezdnia po każdej zimie wymagała tam wielu remontów cząstkowych. Ponadto zadanie było wprowadzane już do naszego planu budżetowego na 2011 rok, ale ze względu na ograniczony budżet nie mogliśmy przystąpić do prac. Inwestycję zrealizujemy w oparciu o dokumentację, którą przygotowała wcześniej gmina. Dodatkowe prace zaplanowaliśmy też w Brodnicy przez którą przebiega DW nr 560. Zamierzamy tam dobudować pas dla lewoskrętów na ul. Czwartaków i fragmencie 3 Maja. W ten sposób chcielibyśmy upłynnić ruch w kierunku Rypina (DW nr 560) oraz Lidzbarka (DW nr 544) – dodaje dyrektor.

- Zgodnie z planem przeprowadzimy odnowy nawierzchni na DW nr 266 w miejscowości Służewo (0,7 km) oraz na DW nr 272 w miejscowości Grupa Plac (0,14 km). Ponadto zaoszczędzone środki finansowe pozwoliły na wprowadzenie dodatkowego zadania  na DW nr 244 na odcinku Zdroje – Bożenkowo. Odcinek o długości 1,2 km zostanie wyremontowany z użyciem tak zwanego mikrodywanika - zaznacza Mirosław Kielnik.

Dodatkowe inwestycje
  • Remont DW nr 244 (Zdroje-Bożenkowo)
  • Odnowa nawierzchni DW nr 551 w Ostromecku
  • Budowa pasu do lewoskrętu na ul. Czwartaków i 3 Maja w Brodnicy (DW nr 560)
  • Budowa punktu ważenia pojazdów na DW nr 265 w Kruszynie

Podobne wiadomości:

DW902 najlepszą inwestycją komunalną w kraju

DW902 najlepszą inwestycją komunalną w kraju

Polskie drogi 2016-05-27

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~romek 2011-08-27

A co z budową S5 Bydgoszcz Gniezno.Odcinek od Gniezna jest juz w fazie realizacji wyglada jak zasilanie A2

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.