mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Dodatkowe inwestycje w śląskim

Dodatkowe inwestycje w śląskim

Dodatkowo142, 5 mln euro dostanie województwo śląskie w ramach tzw. rekompensaty, jaką rząd przeznaczył dla czterech województw, które straciły na algorytmie podziału unijnych pieniędzy między regiony. Z tej puli pięć z siedmiu zgłoszonych projektów otrzyma ze środków unijnych dofinansowanie w wysokości blisko 79 proc. kosztów inwestycji.

Ze 142,5 mln euro zostaną dofinansowane następujące projekty transportowe: 

  • przebudowa drogi krajowej nr 52 w Bielsku-Białej (projekt miasta Bielsko-Biała, dofinansowanie w wysokości ponad 19 mln euro),


  • budowa bytomskiego odcinka obwodnicy północnej aglomeracji górnośląskiej (projekt miasta Bytom, dofinansowanie w wysokości ponad 18,5 mln euro)


  • połączenie Jastrzębia Zdroju z węzłem przyszłej autostrady A-1 (projekt miasta Jastrzębie Zdrój, dofinansowanie w wysokości ponad 36 mln euro)


  • zakup nowych pociągów do przewozów regionalnych (projekt województwa śląkiego, dofinansowanie w wysokości ponad 32 mln euro).

Dofinansowania nie uzyska natomiast przebudowa drogi krajowej nr 79 w Jaworznie.

Wartość oczekiwanego dofinansowania na siedem zgłoszonych przez woj. śląskie projektów wynosiła 204 mln euro. Dodatkowo zarząd woj. śląskiego przedstawił pięć innych projektów na liście rezerwowej, ubiegających się o ponad 92 mln euro dofinansowania. Znalazła się na niej m.in. budowa obwodnic Sośnicowic i Pawłowic.

Przeczytaj także:

20 milionów euro dla Bytomia (2007-02-27)

„Gliwiczanie dla Gliwic” przeciwni przebiegowi DTŚ (2007-02-13)

Ekspresową do Żywca (2007-01-08)

 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

20 milionów euro dla Bytomia

20 milionów euro dla Bytomia

Polskie drogi 2007-02-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.