mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Dodatkowy pas na S6 Obwodnicy Trójmiasta

Dodatkowy pas na S6 Obwodnicy Trójmiasta

Kierowcy korzystają już z dodatkowego pasa ruchu dla pojazdów wjeżdżających na węźle Gdańsk Lotnisko na Obwodnicę Trójmiasta w kierunku Łodzi. Zmieniła się także dopuszczalna maksymalna prędkość na gdyńskim odcinku drogi.

Dodatkowy pas na S6 Obwodnicy Trójmiasta
- Zmiana w organizacji ruchu na węźle Gdańsk Lotnisko na Obwodnicę Trójmiasta umożliwia kierowcom sprawne włączenie się do ruchu w kierunku Łodzi. Łącznica dla wjeżdżających na jezdnię główną płynnie staje się prawym pasem Obwodnicy, dzięki czemu w tym miejscu nie tworzą się już korki. Dodatkowo nad jezdnią pojawiła się bramownica z tablicami drogowskazowymi, by kierowcy z daleka widzieli miejsce, gdzie należy zmienić pas, by zjechać z Obwodnicy Trójmiasta w kierunku centrum Gdańska, Żukowa lub centrum handlowego. To najbardziej widoczne różnice. W ramach prac zmieniło się także oznakowanie poziome i pionowe. Konieczne było przestawienie barier ochronnych, oświetlenia oraz przeprowadzono prace bitumiczne na prawym poboczu drogi, dzięki czemu uzyskano trzy pasy ruchu. Te wszystkie zmiany radykalnie poprawiły płynność ruchu i przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na tym węźle - podkreslają drogowcy.

Podobne wiadomości:

Wystartował przetarg na obwodnicę Tomaszowa Lubelskiego

Wystartował przetarg na obwodnicę Tomaszowa...

Polskie drogi 2015-10-07

Ruszył przetarg na Obwodnicę Metropolii Trójmiejskiej

Ruszył przetarg na Obwodnicę Metropolii...

Polskie drogi 2015-09-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross