mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Dodatkowy pas na S6 Obwodnicy Trójmiasta

Dodatkowy pas na S6 Obwodnicy Trójmiasta

Kierowcy korzystają już z dodatkowego pasa ruchu dla pojazdów wjeżdżających na węźle Gdańsk Lotnisko na Obwodnicę Trójmiasta w kierunku Łodzi. Zmieniła się także dopuszczalna maksymalna prędkość na gdyńskim odcinku drogi.

Dodatkowy pas na S6 Obwodnicy Trójmiasta
- Zmiana w organizacji ruchu na węźle Gdańsk Lotnisko na Obwodnicę Trójmiasta umożliwia kierowcom sprawne włączenie się do ruchu w kierunku Łodzi. Łącznica dla wjeżdżających na jezdnię główną płynnie staje się prawym pasem Obwodnicy, dzięki czemu w tym miejscu nie tworzą się już korki. Dodatkowo nad jezdnią pojawiła się bramownica z tablicami drogowskazowymi, by kierowcy z daleka widzieli miejsce, gdzie należy zmienić pas, by zjechać z Obwodnicy Trójmiasta w kierunku centrum Gdańska, Żukowa lub centrum handlowego. To najbardziej widoczne różnice. W ramach prac zmieniło się także oznakowanie poziome i pionowe. Konieczne było przestawienie barier ochronnych, oświetlenia oraz przeprowadzono prace bitumiczne na prawym poboczu drogi, dzięki czemu uzyskano trzy pasy ruchu. Te wszystkie zmiany radykalnie poprawiły płynność ruchu i przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na tym węźle - podkreslają drogowcy.

Podobne wiadomości:

Ruszył przetarg na Obwodnicę Metropolii Trójmiejskiej

Ruszył przetarg na Obwodnicę Metropolii...

Polskie drogi 2015-09-21

Wystartował przetarg na obwodnicę Tomaszowa Lubelskiego

Wystartował przetarg na obwodnicę Tomaszowa...

Polskie drogi 2015-10-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.