mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Dodatkowy pas na węźle Prady

Dodatkowy pas na węźle Prady

Droga w obrębie węzła Prądy autostrady A4 została przebudowana. Dodatkowym pasem, z pominięciem bramek, przejadą wozy służb ratowniczych.

Dodatkowy pas na węźle Prady
Węzeł Prądy, to najbardziej obciążony ruchem węzeł na opolskim odcinku autostrady A4. W razie jakiegokolwiek zatoru, ciągnącego się od bramek poboru opłat do znajdującego się w pobliżu ronda turbinowego, dojazd do pasa dla pojazdów uprzywilejowanych w Punkcie Poboru Opłat (skrajny, prawy pas) może być utrudniony. Zdarzało się, że kierowcy karetek i wozów strażackich wezwani do wypadków mieli kłopoty z błyskawicznym przejazdem przez bramki. Dlatego w opolskim Oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zdecydowano o wybudowaniu dodatkowej drogi dla służb ratowniczych. W styczniu została ona oddana do dyspozycji ratowników. Droga ma nieco ponad 180 metrów.

- Urządzenia dostępu otrzymały wszystkie opolskie służby ratownicze oraz policja - informuje Michał Wandrasz , specjalista do spraw komunikacji społecznej opolskiego oddziału GDDKiA.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
W pogoni za wydajnością
W pogoni za wydajnością
Coraz bardziej zaawansowane układy wtryskowe, poza zwiększaniem mocy silników, optymalizują proces spalania obniżając zużycie paliwa i zmniejszając emisję spalin.