mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Dofinansowania UE dla Poznania

Dofinansowania UE dla Poznania

W ubiegłym tygodniu została podpisana umowa o dofinansowaniu rozbudowy ulicy Głogowskiej w Poznaniu. Poznań uzyskał dofinansowanie w wysokości 63 milionów złotych. Uzyskane środki pozwolą na realizację tej oczekiwanej przez mieszkańców inwestycji.

Dofinansowania UE dla Poznania

Przypomnijmy, 20 września br. odbyło się posiedzenie Komitetu Sterującego Sektorowego Programu Operacyjnego "Transport" przy Ministerstwie Infrastruktury w Warszawie.
Komitet Sterujący zatwierdził dofinansowanie projektów złożonych przez miasto Poznań w sprawie modernizacji ul. Głogowskiej na następujące kwoty:
-118 mln zł na etap I modernizacji od węzła autostrady A2 do tzw. Strumienia Junikowskiego (wartość całego projektu 157 mln. zł)
- 7,5 mln zł na II etap modernizacji od mostu Górczyńskiego do ul. Rawickiej (wartość całego projektu 10 mln zł).

Przetarg na rozbudowę odcinka od A2 do strumienia Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu planuje ogłosić jeszcze w tym roku a wiosną przyszłego roku rozpocząć inwestycję.

Dofinansowanie rozbudowy ulicy Głogowskiej jest kolejnym jakie miasto Poznań pozyskało z Sektorowego Programu Operacyjnego "Transport". W roku ubiegłym w ramach projektu "Przebudowy obiektów inżynierskich w ciągu dróg krajowych nr 5 i 11 w Poznaniu" ZDM otrzymał dofinansowanie w wysokości 79 563 000 zł. Za tę kwotę wykonany został remont mostu Przemysła I oraz planowana jest przebudowę: wiaduktu Górczyńskiego i Franowo, wiaduktu w ciągu ulicy Hetmańskiej (droga krajowa nr 5) i nad Dolną Wildą. Łączny koszt przebudowy obiektów oszacowano na 106 mln zł.

Przeczytaj także: Inwestycje w Poznaniu

 

Tematy w artykule: wielkopolskie Poznań

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?