mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Dofinansowania w ramach SPOT zatwierdzone!

Dofinansowania w ramach SPOT zatwierdzone!

26 kwietnia br. podpisano 25 umów o dofinansowanie projektów złożonych w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Transport na lata 2004 - 2006. Będzie to w sumie kwota 1 131,8 mln zł, z czego 788,4 mln zł to środki pochodzące z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Dofinansowania w ramach SPOT zatwierdzone!

Sektorowy Program Operacyjny-Transport (SPO-T) jest jednym z siedmiu programów operacyjnych służących realizacji Podstaw Wsparcia Wspólnoty na lata 2004 - 2006 (PWW). W programie m.in. określone są kierunki, priorytety, działania i wysokość środków przeznaczonych na rozwój sfery transportu. SPO-T został przygotowany przy udziale potencjalnych odbiorców/beneficjentów pomocy, samorządów wojewódzkich i środowiska naukowego (zgodnie z wytycznymi zawartymi w art. 18 Rozporządzenia Rady UE nr 1260/1999/WE z dnia 21 czerwca 1999 r.). Środki na współfinansowanie przedsięwzięć realizowanych w ramach SPO-T pochodzą w głównej mierze z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (ERDF). Poziom współfinansowania obejmować będzie maksymalnie do 75% kosztu kwalifikującego się do wsparcia. Pozostała część kosztów pokryta zostanie ze środków krajowych.

W wyniku podpisania umów o dofinansowanie projektów w ramach SPOT  beneficienci otrzymają w sumie 1 131,8 mln zł, z czego 788,4 mln zł to środki pochodzące z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
W ramach działania "Budowa i przebudowa dróg krajowych" (dotyczy budowy autostrad, dróg ekspresowych oraz przebudowa dróg krajowych), umowy zostały podpisane dla dwóch projektów:
- przebudowa drogi krajowej nr 3 na odcinku Sulechów - Racula
- przebudowa drogi krajowej nr 68 na odcinku Kukuryki - Wólka Dobryńska wraz z dobudową pasa postojowego - długości 5,197 km.

Natomiast w ramach działania "Usprawnienie przejazdu drogami krajowymi przez miasta na prawach powiatu", umowy zostały podpisane dla czternastu projektów. Na tej podstawie zakresem działania objęte zostaną m.in.: DK nr 4 (Piekary Śląskie), DK nr 25 (przeprawa przez rzekę Wartę - nowy przebieg drogi), DK nr 70 (Skierniewice), DK nr 1 (Włocławek), DK nr 72, DK nr 4 (Zabrze i Rzeszów), DK nr 81 Żory, DK nr 5 i 11 (Poznań), budowa Trasy Średnicowej w Grudziądzu Etap I , przebudowa ulicy Autostrada Poznańska, Etap I i II - budowa nowych mostów przez rzekę Odrę i Regalicę oraz modernizacja ul. Sulejowskiej od ronda im. E. Gierka do ul. Projektowanej w Piotrkowie Trybunalskim.


 


Podobne wiadomości:

Drogowe inwestycje w 2015 roku

Drogowe inwestycje w 2015 roku

Polskie drogi 2015-04-22

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Polskie drogi 2016-01-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.