Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Dofinansowania w ramach SPOT zatwierdzone!

Dofinansowania w ramach SPOT zatwierdzone!

26 kwietnia br. podpisano 25 umów o dofinansowanie projektów złożonych w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Transport na lata 2004 - 2006. Będzie to w sumie kwota 1 131,8 mln zł, z czego 788,4 mln zł to środki pochodzące z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Dofinansowania w ramach SPOT zatwierdzone!

Sektorowy Program Operacyjny-Transport (SPO-T) jest jednym z siedmiu programów operacyjnych służących realizacji Podstaw Wsparcia Wspólnoty na lata 2004 - 2006 (PWW). W programie m.in. określone są kierunki, priorytety, działania i wysokość środków przeznaczonych na rozwój sfery transportu. SPO-T został przygotowany przy udziale potencjalnych odbiorców/beneficjentów pomocy, samorządów wojewódzkich i środowiska naukowego (zgodnie z wytycznymi zawartymi w art. 18 Rozporządzenia Rady UE nr 1260/1999/WE z dnia 21 czerwca 1999 r.). Środki na współfinansowanie przedsięwzięć realizowanych w ramach SPO-T pochodzą w głównej mierze z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (ERDF). Poziom współfinansowania obejmować będzie maksymalnie do 75% kosztu kwalifikującego się do wsparcia. Pozostała część kosztów pokryta zostanie ze środków krajowych.

W wyniku podpisania umów o dofinansowanie projektów w ramach SPOT  beneficienci otrzymają w sumie 1 131,8 mln zł, z czego 788,4 mln zł to środki pochodzące z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
W ramach działania "Budowa i przebudowa dróg krajowych" (dotyczy budowy autostrad, dróg ekspresowych oraz przebudowa dróg krajowych), umowy zostały podpisane dla dwóch projektów:
- przebudowa drogi krajowej nr 3 na odcinku Sulechów - Racula
- przebudowa drogi krajowej nr 68 na odcinku Kukuryki - Wólka Dobryńska wraz z dobudową pasa postojowego - długości 5,197 km.

Natomiast w ramach działania "Usprawnienie przejazdu drogami krajowymi przez miasta na prawach powiatu", umowy zostały podpisane dla czternastu projektów. Na tej podstawie zakresem działania objęte zostaną m.in.: DK nr 4 (Piekary Śląskie), DK nr 25 (przeprawa przez rzekę Wartę - nowy przebieg drogi), DK nr 70 (Skierniewice), DK nr 1 (Włocławek), DK nr 72, DK nr 4 (Zabrze i Rzeszów), DK nr 81 Żory, DK nr 5 i 11 (Poznań), budowa Trasy Średnicowej w Grudziądzu Etap I , przebudowa ulicy Autostrada Poznańska, Etap I i II - budowa nowych mostów przez rzekę Odrę i Regalicę oraz modernizacja ul. Sulejowskiej od ronda im. E. Gierka do ul. Projektowanej w Piotrkowie Trybunalskim.


 


Podobne wiadomości:

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Polskie drogi 2016-01-05

Drogowe inwestycje w 2015 roku

Drogowe inwestycje w 2015 roku

Polskie drogi 2015-04-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Naim, czyli Bentley wśród systemów audio
Naim, czyli Bentley wśród systemów audio
Naim, czyli firma produkująca luksusowe nagłośnienie, wypuściła własnie na rynek głośnik sygnowany logo brytyjskiej marki samochodów. Co oferuje poza znaczniem Bentleya?
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj