mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Dofinansowanie dla ?102-ki? w Kołobrzegu

Dofinansowanie dla ?102-ki? w Kołobrzegu

Ponad 12 mln zł dofinansowania z UE przeznaczono na przebudowę drogi wojewódzkiej nr 102  w Kołobrzegu. Zakończenie przebudowy planowane jest na 15 czerwca przyszłego roku.

Dofinansowanie dla ?102-ki? w Kołobrzegu
Inwestycja zakłada przebudowę odcinka drogi wojewódzkiej nr 102 w Kołobrzegu na ul. Trzebiatowskiej, od skrzyżowania z ul. Artyleryjską do ul. Młyńskiej. Na skrzyżowaniu z ulicą Artyleryjską zostanie wybudowane nowe rondo, natomiast istniejące rondo na ulicy Młyńskiej zostanie przebudowane i dostosowane do nowo wybudowanych obiektów mostowych. Nowy most zostanie wzniesiony obok już istniejącego - dopiero wtedy stary obiekt zostanie rozebrany i zastąpiony nowym. Zostaną także wybudowane nowe chodniki i ciągi rowerowe.

Przebudowa ma na celu m.in. poprawienie stanu technicznego i walorów użytkowych drogi, zwiększenie przepustowości skrzyżowań i tras, a także poprawę bezpieczeństwa i płynności ruchu.

Podobne wiadomości:

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.