mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Dofinansowanie na budowę obwodnicy Skawiny

Dofinansowanie na budowę obwodnicy Skawiny

Gmina Skawina otrzyma 37,6 mln zł dofinansowania do budowy obwodnicy Skawiny. Pieniądze na inwestycję zostaną zarezerwowane w Małopolskim Regionalnym Programie Operacyjnym 2007 – 2013.

Dofinansowanie na budowę obwodnicy Skawiny
W ramach projektu „Obwodnica Skawiny - budowa drogi gminnej kl. GP- odcinek II i III”  powstaną kolejne  dwa odcinki obwodnicy Skawiny o długości ponad 2 km, od skrzyżowania końca I odcinka z ul. Nowoprzemysłową i płk. Hałacińskiego do ul. Energetyków. Wybudowane zostaną dwa mosty i dwa skrzyżowania z drogami powiatowymi (ul. Tyniecką i ul. Energetyków). Projekt przewiduje  budowę odwodnienia, oświetlenia, ekranów akustycznych, przebudowę infrastruktury sieciowej oraz zagospodarowanie terenu. Prace przewidziano na lata 2013-2015.

Inwestycja przyczyni się do poprawy komfortu podróżowania, odciąży centrum Skawiny od ruchu samochodowego, a dzięki budowie drugiego mostu na Skawince zapewni szybszy dojazd straży pożarnej i służb ratowniczych. Poprawi się dostępność komunikacyjna tego regionu, zakładów przemysłowych i dwóch stref gospodarczych położonych w Skawinie.

Całkowita wartość projektu to 44,2 mln zł. Dotacja ze środków europejskich w ramach MRPO wyniesie 37,6 mln zł (85% kosztów). W finansowaniu inwestycji uczestniczy także województwo małopolskie – wkład własny wynosi ponad 3,3 mln zł.
Tematy w artykule: obwodnice malopolskie

Podobne wiadomości:

S52 i S16 - nowe drogi ekspresowe W Polsce

S52 i S16 - nowe drogi ekspresowe W Polsce

Polskie drogi 2016-05-27

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat A4Go

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat...

Polskie drogi 2016-07-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.