mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Dofinansują Trasę Śródmiejską w Jaworznie

Dofinansują Trasę Śródmiejską w Jaworznie

Prezydent Jaworzna podpisał dwie umowy o dofinansowanie inwestycji związanych z budową Trasy Śródmiejskiej. Miasto otrzyma łącznie 46 mln zł, które zostaną przeznaczone na realizację kolejnych etapów projektu.

Dofinansują Trasę Śródmiejską w Jaworznie
Urząd Miejski w Jaworznie poinformował o podpisaniu umów o dofinansowanie projektów drogowych ze środków unijnych. Miasto otrzyma łącznie 46 mln zł. Większość tej sumy, bo aż 43 mln zł, zostało przyznane na dofinansowanie zakończonej przed miesiącem budowy ponad 3 km odcinka Trasy Śródmiejskiej w ciągu drogi krajowej nr 79. Natomiast pozostałe 3 mln zł dofinansują zadanie związane z wykonaniem dokumentacji projektowej dla kolejnych etapów projektu. Uzyskanie dotacji było możliwe dzięki temu, że gmina podjęła ryzyko budowy drogi z własnych środków.

Droga powstaje w ramach projektu Miasto Twarzą do Autostrady (w pierwszym etapie zbudowano odcinek Trasy Śródmiejskiej od skrzyżowania ul. Krakowskiej do ul. Olszewskiego, a w drugim etapie powstał odcinek od ul. Olszewskiego do skrzyżowania z ul. Grunwaldzką w Leopoldzie), zakładającego przebudowę podstawowego układu drogowego Jaworzna. Głównym celem projektu jest podniesienie atrakcyjności inwestycyjnej miasta przez umożliwienie łatwego, szybkiego i bezkolizyjnego dostępu do autostrady A4 i drogi ekspresowej S1 oraz wzmocnienie układu drogowego śródmieścia.

Obie uzyskane dotacje zostaną wprowadzone do budżetu na najbliższej sesji Rady Miejskiej i praktycznie w całości zostaną przeznaczone na budowę III Etapu Projektu MTdA od ul. Orląt Lwowskich do ul. Wojska Polskiego. W styczniu rozpocznie się procedura przetargowa na wybór wykonawcy tego odcinka.

Podobne wiadomości:

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.