mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Dofinansują Trasę Śródmiejską w Jaworznie

Dofinansują Trasę Śródmiejską w Jaworznie

Prezydent Jaworzna podpisał dwie umowy o dofinansowanie inwestycji związanych z budową Trasy Śródmiejskiej. Miasto otrzyma łącznie 46 mln zł, które zostaną przeznaczone na realizację kolejnych etapów projektu.

Dofinansują Trasę Śródmiejską w Jaworznie
Urząd Miejski w Jaworznie poinformował o podpisaniu umów o dofinansowanie projektów drogowych ze środków unijnych. Miasto otrzyma łącznie 46 mln zł. Większość tej sumy, bo aż 43 mln zł, zostało przyznane na dofinansowanie zakończonej przed miesiącem budowy ponad 3 km odcinka Trasy Śródmiejskiej w ciągu drogi krajowej nr 79. Natomiast pozostałe 3 mln zł dofinansują zadanie związane z wykonaniem dokumentacji projektowej dla kolejnych etapów projektu. Uzyskanie dotacji było możliwe dzięki temu, że gmina podjęła ryzyko budowy drogi z własnych środków.

Droga powstaje w ramach projektu Miasto Twarzą do Autostrady (w pierwszym etapie zbudowano odcinek Trasy Śródmiejskiej od skrzyżowania ul. Krakowskiej do ul. Olszewskiego, a w drugim etapie powstał odcinek od ul. Olszewskiego do skrzyżowania z ul. Grunwaldzką w Leopoldzie), zakładającego przebudowę podstawowego układu drogowego Jaworzna. Głównym celem projektu jest podniesienie atrakcyjności inwestycyjnej miasta przez umożliwienie łatwego, szybkiego i bezkolizyjnego dostępu do autostrady A4 i drogi ekspresowej S1 oraz wzmocnienie układu drogowego śródmieścia.

Obie uzyskane dotacje zostaną wprowadzone do budżetu na najbliższej sesji Rady Miejskiej i praktycznie w całości zostaną przeznaczone na budowę III Etapu Projektu MTdA od ul. Orląt Lwowskich do ul. Wojska Polskiego. W styczniu rozpocznie się procedura przetargowa na wybór wykonawcy tego odcinka.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport