mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Dofinansują Trasę Śródmiejską w Jaworznie

Dofinansują Trasę Śródmiejską w Jaworznie

Prezydent Jaworzna podpisał dwie umowy o dofinansowanie inwestycji związanych z budową Trasy Śródmiejskiej. Miasto otrzyma łącznie 46 mln zł, które zostaną przeznaczone na realizację kolejnych etapów projektu.

Dofinansują Trasę Śródmiejską w Jaworznie
Urząd Miejski w Jaworznie poinformował o podpisaniu umów o dofinansowanie projektów drogowych ze środków unijnych. Miasto otrzyma łącznie 46 mln zł. Większość tej sumy, bo aż 43 mln zł, zostało przyznane na dofinansowanie zakończonej przed miesiącem budowy ponad 3 km odcinka Trasy Śródmiejskiej w ciągu drogi krajowej nr 79. Natomiast pozostałe 3 mln zł dofinansują zadanie związane z wykonaniem dokumentacji projektowej dla kolejnych etapów projektu. Uzyskanie dotacji było możliwe dzięki temu, że gmina podjęła ryzyko budowy drogi z własnych środków.

Droga powstaje w ramach projektu Miasto Twarzą do Autostrady (w pierwszym etapie zbudowano odcinek Trasy Śródmiejskiej od skrzyżowania ul. Krakowskiej do ul. Olszewskiego, a w drugim etapie powstał odcinek od ul. Olszewskiego do skrzyżowania z ul. Grunwaldzką w Leopoldzie), zakładającego przebudowę podstawowego układu drogowego Jaworzna. Głównym celem projektu jest podniesienie atrakcyjności inwestycyjnej miasta przez umożliwienie łatwego, szybkiego i bezkolizyjnego dostępu do autostrady A4 i drogi ekspresowej S1 oraz wzmocnienie układu drogowego śródmieścia.

Obie uzyskane dotacje zostaną wprowadzone do budżetu na najbliższej sesji Rady Miejskiej i praktycznie w całości zostaną przeznaczone na budowę III Etapu Projektu MTdA od ul. Orląt Lwowskich do ul. Wojska Polskiego. W styczniu rozpocznie się procedura przetargowa na wybór wykonawcy tego odcinka.

Podobne wiadomości:

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.