mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Dofinansują remont DW 414

Dofinansują remont DW 414

Zarząd Województwa Opolskiego podjął decyzję o dofinansowaniu modernizacji drogi wojewódzkiej nr 414 Dzików – Smolarnia. Remont tego odcinka już trwa. Droga została zamknięta dla ruchu pod koniec czerwca bieżącego roku.

Dofinansują remont DW 414
Obradujący 22 lipca Zarząd Województwa Opolskiego podjął decyzję o dofinansowaniu projektu przebudowy drogi wojewódzkiej nr 414 na odcinku Dzików - Smolarnia. Modernizacja tego odcinka drogi realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2007-2013. Podjęta przez Zarząd decyzja umożliwia przyznawanie dofinansowania Samorządowi Województwa, jako beneficjentowi w ramach RPO, w formie zaliczki lub refundacji. Całkowita wartość tego projektu to ponad 22,3 mln zł, natomiast dofinansowanie z funduszy unijnych nie może przekroczyć kwoty 18,8 mln zł.

Prace budowlane na drodze wojewódzkiej już trwają. Drogowcy zamknęli ją dla ruchu pod koniec czerwca 2008 roku. Wyznaczono także objazd, który niestety ma aż blisko 60 km. Kierowcy jadący w kierunku Prudnika muszą w Prószkowie skręcić w kierunku Ziemnic, a następnie jechać przez Krapkowice i Głogówek aż do Prudnika. Objazd mógłby być znacznie krótszy i prowadzić z Krapkowic drogą wojewódzką nr 409, jednak aktualnie w miejscowości Dobra remontowany jest most. Zakończenie remontu drogi nr 414 planowane jest na koniec września bieżącego roku.

Podobne wiadomości:

Koniec remontu autostrady A4

Koniec remontu autostrady A4

Polskie drogi 2016-06-22

Remont na A4 - koniec trzeciego etapu

Remont na A4 - koniec trzeciego etapu

Polskie drogi 2016-05-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.