mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Dokończą autostradę A6

Dokończą autostradę A6

GDKKiA ogłosił dwa przetargi na przebudowę autostrady A6. Na odcinku od węzła Szczecin Dąbie do węzła Rzęśnica przedwojenne płyty betonowe zastąpi asfalt. Zmodyfikowany zostanie również węzeł Kijewo.

Dokończą autostradę A6
Zbudowana w latach 30. minionego stulecia autostrada A6, biegnąca na południe od Szczecina do granicy z Niemcami, w latach 90. XX wieku była sukcesywnie przebudowywana. Do ukończenia pozostały jeszcze dwa zadania, na które właśnie ogłoszono przetargi. Pierwszym jest przebudowa 3,5-kilometrowego fragmentu drogi od węzła Szczecin Dąbie do węzła Rzęśnica, który obecnie jest oznaczony jako ekspresowy. Drugie zadanie będzie polegało na przebudowie węzła Kijewo.

W ramach prac znajdującą się w fatalnym stanie poniemiecką nawierzchnię z płyt betonowych zastąpi nowa nawierzchnia asfaltowa. Droga zostanie poszerzona o pas awaryjny, powstanie górne przejście dla zwierząt. Przebudowany zostanie również węzeł Kijewo łączący autostradę z DK nr 10. Obecnie na węźle nie ma pasów włączenia i wyłączenia dla niektórych relacji, pozostałe są nienormatywne, stan nawierzchni autostrady w rejonie węzła wymusił ograniczenie prędkości do 70 km/h. Roboty obejmą przebudowę węzła do pełnego węzła typu koniczyna z jezdniami zbiorczo – rozprowadzającymi w ciągu autostrady A6.

Odcinek węzeł Szczecin Dąbie – węzeł Rzęśnica będzie realizowany w trybie buduj, czas realizacji zadania wyniesie 22 - 25 miesięcy, droga powinna być więc gotowa w II połowie 2019 roku Przebudowa węzła Kijewo będzie realizowana w formule projektuj (optymalizuj) i buduj, czas realizacji zadania wyniesie 28-31 miesięcy (w tym 12 miesięcy projektowanie). Zakończenie tej inwestycji powinno nastąpić na przełomie 2019/2020.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A6
Audi A6
Cena podstawowa już od: 187 600 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Audi A6 Avant od ABT

auto motor i sport 2015-09-19

W najmocniejszej wersji Audi A6 od ABT, moc silnika jest niemal taka, jak w poprzedniej generacji S6 z silnikiem V10 od Lamborghini. Niemiecki tuner przygotował też warianty dla oszczędzających paliwo.

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~warszawiak 2015-10-14

NARESZCIE SIĘ OBUDZILI!!! Tylko dlaczego do licha ma to trwać jeszcze tak długo???!!!??? Ta autostrada, to jedna z największych polskich kompromitacji drogowych. Około dwudziestu lat ją przebudowywują i przebudować nie mogą, a to zaledwie od granicy do Rzęśnicy dwadzieścia parę km. Dawno powinna być gotowa!!! Nie mogli tych 3,5 km nawierzchni do Rzęśnicy zrobić od razu przy budowie nowego węzła "Dąbie"? A tego, że jakiś kretyn dopuścił do zostawienia starych poniemieckich płyt betonowych przy węźle "Kijewo" na zaledwie kilkusetmetrowym odcinku, tego żaden normalny człowiek nie potrafi zrozumieć.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.