mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Dokończenie prac na A1 przypieczętowane

Dokończenie prac na A1 przypieczętowane

Umowa na dokończenie budowy autostrady A1 od węzła "Świerklany" (bez węzła) do granicy Państwa z Republiką Czeską w Gorzyczkach została podpisana. Firma INTERCOR, za niespełna 50 mln złotych, maksymalnie w 7 miesięcy dokończy prace po firmie Alpine Bau na ponad 18-kilometrowym odcinku, w tym prace wykończeniowe na obiekcie MA532.

Dokończenie prac na A1 przypieczętowane
- Umowa na dokończenie budowy autostrady A1 to ważny krok ku oddaniu do ruchu całego odcinka autostrady A1, po tym jak GDDKiA odstąpiła od Umowy z firmą Alpine Bau. Przypomnijmy, że Firma Alpine Bau popełniła błędy wykonawcze, zaprzestała wywiązywać się z podpisanego przez siebie w lipcu 2012 roku Porozumieniapo wdrożeniu nakazanego w Decyzji ŚWINB w maju 2012 roku Programu Naprawczego dla obiektu usytuowanego na węźle Mszana w ciągu autostrady. Wdrożenie Programu Naprawczego było konsekwencją awarii na obiekcie mostowym MA532, spowodowanych błędami wykonawczymi i nie dotrzymywaniem rygorów technologicznych przez Alpine Bau -  zaznacza Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Przewidywany termin dopuszczenia do ruchu całego odcinka autostrady A1 Świerklany–Gorzyczki to I połowa 2014 r.
Tematy w artykule: slaskie

Podobne wiadomości:

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Polskie drogi 2017-06-13

Komentuj:

~warszawiak 2013-10-07

Powtarzam do znudzenia: ciąg dalszy największej afery drogowej III R.P. trwa w najlepsze. GDDKiA kłamie, kręci, plącze, mąci i obraca kota ogonem po to, żeby zrobić z obywatela idiotę, który niczego już nie rozumie. Sam program naprawczy nieszczęsnego mostu miał być najpierw (po wycofaniu się Alpine Bau) wykonany do końca b.r. Potem nagle dowiedzieliśmy się, że będzie wykonany do końca marca przyszłego roku. Prace prowadzi Interkor, wybrany z wolnej ręki. Reszta autostrady niby miała już być gotowa. To na co był przetarg? Na dokończenie gotowego odcinka? Jedyną ofertę w przetargu złożył w/w Interkor, ale za cenę 2 razy wyższą od przewidywanego przez GDDKiA kosztorysu. Jak na dokończenie niby "gotowego" odcinka 50 mln to chyba sporo. I nie będzie to żadne 18 km Świerklany-Gorzyczki tylko 7,2 km Świerklany-Mszana. Od grudnia zeszłego roku z Mszany do granicy i dalej można normalnie po A4 jeździć, ten odcinek jest przeciez całkowicie gotowy. Te bzdety o 18 km zamiast 7 km próbują ukryć wcześniejsze kłamstawa GDDKiA o "skończeniu" odcinka Świerklany-Mszana i o ukryciu prawdziwego stanu tych 7 km, które trzeba skończyć za 50 mln zł. Za dokończenie naprawy mostu oczywiście trzeba Interkorowi zapłacić dodatkowo. Najśmiejsze jest to, że wcześniej chwaląc się swymi "sukcesami" w 2012 r., GDDKiA opisywała sytuację na A1 mniej więcej taką czystą nowomową: "Ukończono odcinek A1 Świerklany-Gorzyczki, przy czym od węzła Świerklany do węzła Mszana ruch dla samochodów osobowych odbywa się na odcinku tylu, a tylu km objazdem takimi, a takimi drogami wojewódzkimi z powodu wdrożenia programu naprawczego obiektu MA532". I na koniec. Obecnie przewidywany termin otwarcia to maj 2014 r. Oby. Ale uwierzę, jak otworzą. Przypominam, że pierwotny termin otwarcia tego odcinka, to.....STYCZEŃ 2010 ROKU. czyli w najlepszym razie będzie TYLKO prawie 4,5 ROKU OPÓŹNIENIA.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.