mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Dokumentacja dla S61 w przygotowaniu

Dokumentacja dla S61 w przygotowaniu

GDDKiA oddział w Białymstoku ogłosił przetarg na opracowanie tzw. koncepcji programowej dla drogi ekspresowej S61 od Ostrowi Mazowieckiej do Szczuczyna.

Dokumentacja dla S61 w przygotowaniu
Koncepcja programowa to opracowanie projektowe zawierające wszystkie założenia niezbędne do przygotowania projektu budowlanego. Zawiera m.in.: przebieg drogi, liczbę węzłów, konstrukcję obiektów drogowych i inżynierskich, rozwiązania dróg obsługujących tereny sąsiednie, odwodnienie oraz wszystkie założenia umożliwiające wykonanie kosztorysu robót. Jest to ostatni etap dokumentacji zatwierdzany procedurą wewnętrzną GDDKiA, jednoznacznie opisujący jak ma wyglądać przyszła droga.

Przyjęcie takiej formy prac przygotowawczych przesądza o tym, że inwestycja będzie realizowana w systemie "Projektuj i buduj". Na podstawie powyższej koncepcji programowej przyszły wykonawca będzie miał zadanie przygotować dokumentację niezbędną do złożenia wniosku o zezwolenie na realizacje inwestycji drogowej

Otwarcie ofert nastąpi na początku przyszłego roku.

Opracowanie koncepcji dla drogi S61 powinno zostać zrealizowane w 9 miesięcy od daty zawarcia umowy (z wyłączeniem okresu na zatwierdzenie koncepcji w ramach wewnętrznych procedur GDDKiA – ZOPI, KOPI).Budowa drogi ekspresowej na odcinku Ostrów Mazowiecka - Szczuczyn o długości 86,2 km, wraz z konieczną infrastrukturą, zostanie podzielona na sześć zadań.

Część 1 o długości 19,5 km połączy węzeł Podborze (z węzłem) z węzłem Śniadowo, a do tego niezbędne będzie wybudowanie 3,8 km drogi ekspresowej S8 oraz 3,6 km drogi wojewódzkiej nr 627.
 
Zadanie 2 to 17-kilometrowy odcinek S61 od węzła Śniadowo (z węzłem) do węzła Łomża Południe, zaś część 3 będzie stanowić obwodnicę Łomży i połączy węzły Łomża Południe i Łomża Zachów i będzie liczyć 7,2 km. Do tego wykonawca tego zadania zbuduje ok. 9,5 km drogi krajowej 63.

Zadanie 4 obejmuje wybudowanie odcinka S61 od węzła Łomża Zachód (z węzłem) do węzła Kolno (dawniej węzeł Giżycko) o długości 13,4 km i 7 km drogi krajowej nr 64. Piąta część zadania to 12,7-kilometrowy fragment S61 od węzła Kolno (z węzłem) do początku obwodnicy Stawisk oraz 2,4 km drogi krajowej 63. I wreszcie ostatnia, szósta część to połączenie obwodnicy Stawisk z początkiem obwodnicy Szczuczyna o długości 16,5 km.

Podobne wiadomości:

Północna obwodnica Krakowa gotowa w 2022 roku - ruszyły prace

Północna obwodnica Krakowa gotowa w 2022 roku...

Polskie drogi 2017-01-16

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie przetargu

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie...

Polskie drogi 2017-01-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.