mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Dolnośląska A4 - II etap zakończony

Dolnośląska A4 - II etap zakończony

Zmodernizowany odcinek autostrady A4 Krzywa -Wądroże (jezdnia południowa - 42 km) i Krzywa - Legnica (jezdnia północna - 30 km) został oddany do ruchu - informuje GDDKiA. Kontrakt o wartości 63 mln euro to jeden z etapów przebudowy dolnośląskiej autostrady A4.

Dolnośląska A4 - II etap zakończony

Minister zapowiedział również, że dołoży wszelkich starań, aby w roku 2006 wszystkie środki budżetowe, kredytowe oraz europejskie, były wykorzystane w pełni na budownictwo drogowe, autostradowe, na drogi ekspresowe i drogi krajowe.

W maju 2003 r. rozpoczęto prace na jezdni południowej o długości 42,6 km na odcinku Krzywa - Wądroże Wielkie oraz remont jezdni północnej o długości 30,5 km na trasie Legnica - Krzywa. Na jezdni południowej prace zostały zakończone już wcześniej. Prace na jezdni północnej z Legnicy do Krzywej zgodnie z kontraktem miały zakończyć się  do końca grudnia 2005 r. Zgodnie z deklaracjami wykonawcy (konsorcjum Strabag/Mota&Companhia) jezdnia została oddana do użytku jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia. W ramach inwestycji wykonano m.in. nową betonową nawierzchnię oraz 22 obiekty mostowe. Wartość kontraktu wyniosła 63 mln euro, z czego Unia Europejska w ramach funduszu ISPA dołożyła około 75%.

Odcinek autostrady A4 jest kolejnym odcinkiem autostrady oddanym w tym roku. W październiku oddano do użytku odcinek A4 Kleszczów Sośnica, który połączył dwa istniejące odcinki autostrady A4 i umożliwił przejazd od Krakowa do Wrocławia w całości autostradą.W tym roku miał być również oddany do użytku stukilometrowy odcinek autostrady A2 Konin - Stryków, jednak z powodu opóźnień wykonawców termin został przesunięty na połowę 2006 roku.

Przeczytaj także:

Kolejny odcinek A4 Kraków-Szarów (2005-11-25)

Kto zbuduje A-4? (2005-11-22)

Będzie drożej na A4 (2005-12-07)

Idzie zima na A2 (2005-12-14)

 

 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.