mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Dolnośląska S3 – kontynuacja prac projektowych

Dolnośląska S3 – kontynuacja prac projektowych

16 grudnia 2010r.,  w siedzibie Oddziału GDDKiA we Wrocławiu podpisano umowę z  firmą Mosty – Katowice Sp. z o. o. na opracowanie Projektu Budowlanego dla południowego odcinka drogi ekspresowej S3 Legnica (A4) – Lubawka. Wykonawca w terminie 11 m-cy wykona kompletne opracowania dokumentacji budowlanej, w skład której wchodzą Projekty Budowlane, Projekty Wykonawcze oraz Dokumentacja Przetargowa.

Dolnośląska S3 – kontynuacja prac projektowych
1 grudnia 2010r. podpisana została umowa z firmą Trakt Katowice na wykonanie Dokumentacji budowlanej dla zadania inwestycyjnego pn. „Budowa drogi S-3 Nowa Sól-Legnica (A4)”.
 
Zadanie posiada decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach wydaną w dniu 29.12.2009r.

Zgodnie z zawartymi umowami wykonawcy opracują Projekty Budowlane, Projekty Wykonawcze oraz Dokumentacje Przetargowe dla obu odcinków w czasie  11 m-cy. Podpisane umowy są kontynuacją prac projektowych na całym dolnośląskim odcinku trasy S-3.

Droga ekspresowa S3 położona jest w sieci Transportowych Korytarzy Transeuropejskich TEN-T, łączącym wybrzeże Polski z paneuropejskimi korytarzami  transportowymi. Prowadzi południkowo od zespołu portów morskich Świnoujście-Szczecin na północy, następnie wzdłuż zachodniej granicy kraju, przez ośrodki miejskie Gorzowa Wlkp. i Zielonej Góry, Zagłębie Miedziowe (Głogów, Lubin, Polkowice, Legnica) do południowej granicy z Czechami. Długość dolnośląskiego odcinka drogi ekspresowej S3 wynosi ok. 150 km.

Podobne wiadomości:

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

~Mlada Boleslav 2011-01-03

Ciekawe, czy projekt Nw. Sól - Legnica zakałda 2 trasy alternatywne na odcinku Lubin - Legnica? Jak zryją glebę po węgiel brunatny w tym miejscu, to bedzie jak znalazł.

~3D 2010-12-30

No to jak Tusek i Grabarek oszczędzacie kasę czy ją marnujecie na projekty które i tak nigdy nie będą realizowane. Ps. Mieli przeciek, czy był ktoś jak to podpisywali - czy są to umowy antydatowane czy tylko ta informacja jest nieświeża.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.