mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Dolnośląska S3 – kontynuacja prac projektowych

Dolnośląska S3 – kontynuacja prac projektowych

16 grudnia 2010r.,  w siedzibie Oddziału GDDKiA we Wrocławiu podpisano umowę z  firmą Mosty – Katowice Sp. z o. o. na opracowanie Projektu Budowlanego dla południowego odcinka drogi ekspresowej S3 Legnica (A4) – Lubawka. Wykonawca w terminie 11 m-cy wykona kompletne opracowania dokumentacji budowlanej, w skład której wchodzą Projekty Budowlane, Projekty Wykonawcze oraz Dokumentacja Przetargowa.

Dolnośląska S3 – kontynuacja prac projektowych
1 grudnia 2010r. podpisana została umowa z firmą Trakt Katowice na wykonanie Dokumentacji budowlanej dla zadania inwestycyjnego pn. „Budowa drogi S-3 Nowa Sól-Legnica (A4)”.
 
Zadanie posiada decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach wydaną w dniu 29.12.2009r.

Zgodnie z zawartymi umowami wykonawcy opracują Projekty Budowlane, Projekty Wykonawcze oraz Dokumentacje Przetargowe dla obu odcinków w czasie  11 m-cy. Podpisane umowy są kontynuacją prac projektowych na całym dolnośląskim odcinku trasy S-3.

Droga ekspresowa S3 położona jest w sieci Transportowych Korytarzy Transeuropejskich TEN-T, łączącym wybrzeże Polski z paneuropejskimi korytarzami  transportowymi. Prowadzi południkowo od zespołu portów morskich Świnoujście-Szczecin na północy, następnie wzdłuż zachodniej granicy kraju, przez ośrodki miejskie Gorzowa Wlkp. i Zielonej Góry, Zagłębie Miedziowe (Głogów, Lubin, Polkowice, Legnica) do południowej granicy z Czechami. Długość dolnośląskiego odcinka drogi ekspresowej S3 wynosi ok. 150 km.

Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

~Mlada Boleslav 2011-01-03

Ciekawe, czy projekt Nw. Sól - Legnica zakałda 2 trasy alternatywne na odcinku Lubin - Legnica? Jak zryją glebę po węgiel brunatny w tym miejscu, to bedzie jak znalazł.

~3D 2010-12-30

No to jak Tusek i Grabarek oszczędzacie kasę czy ją marnujecie na projekty które i tak nigdy nie będą realizowane. Ps. Mieli przeciek, czy był ktoś jak to podpisywali - czy są to umowy antydatowane czy tylko ta informacja jest nieświeża.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.