mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Dolnośląska ósemka na finiszu

Dolnośląska ósemka na finiszu

Na drodze krajowej nr 8 wrocławski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad kończymy prace modernizacyjne. Nowa nawierzchnia pojawi się na jedenastu fragmentach drogi - od Kudowy po Kobierzyce.

Dolnośląska ósemka na finiszu
Prace prowadzone są w: Kudowie Zdrój (0,5 km); Jeleniowie (0,2 km); Szczytnej (1,2 km); Ząbkowicach Śląskich (1,1 km); Przerzeczynie Zdrój (1,4 km); Jordanów-Wilczkowice (1,5 km); Wilczkowice-Pustków Wilczkowski (0,8 km); Pustków Wilczkowski - Rolantowice (1 km); Jaszowice-Cieszyce (2,75 km); Kobierzyce-Magnice (0,85). Łącznie nowa nawierzchnia zostanie ułożona na około 12 km trasy. Po remoncie zwiększy się wygoda kierowców i poprawi bezpieczeństwo ruchu.

Harmonogram wszystkich prac remontowych został wyznaczony tak, aby roboty zakończyły się przed Euro 2012.

Podobne wiadomości:

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

~TheSlaw 2012-06-01

do Jumpera. Nie udało się nic zrobić ponieważ każda ekipa po dorwaniu się do koryta zaczyna niszczyć to co zaczęli poprzednicy. I tak to trwa nieprzerwanie od 1991 roku. Byłem w krajach tzw postkomunistycznych i w tych krajach po zmianie systemu zaczęto nadrabiać zaległości (budować) a u nas cały czas trwają przepychanki i dyskusje na temat kształtu państwa. Pozdrawiam

~wk 2012-06-01

Skąd wytrzasnęli takie zdjęcie! Drogi dwujezdniowej z Kudowy do Wrocławia niema i długo nie będzie.

~jumper 2012-05-30

do : Miecio : rozumiem, że plan budowy dróg jest liczony nawet na dekady ale po swoim wejściu do UE takie kraje jak Hiszpania czy Grecja wykonały proporcjonalnie większy krok do przodu w rozbudowie infrastruktury niż Moja Ukochana Ojczyzna po akcesie w 2004 . Żaden z rządów po 1989 od lewicy do prawicy nie popracował nad procedurami budowy dróg, ich remontów i finansowania . Poskutkowało to tym, że nie wykorzystaliśmy wielu miliardów euro przez te 8 lat, które były do wyjęcia gdyby nie opieszały polski ustawodawca . Niestety rządzą politycy a nie fachowcy . Liczyłem na więcej a teraz w czasie próby EURO maluje się pasy . wszędzie malują pasy...

~Miecio 2012-05-29

Czy Wy jesteście naprawdę tacy naiwni, że sądzicie, że można wybudować w 5 lat sieć dróg i autostrad w Polsce? Zastanówcie się nad tym czy np. zostanie wybudowana S-3 od Lubawki do Świnoujścia, S-5 od Wrocławia do Grudziądza, S-11 z Katowic do Koszalina, A-2 do białoruskiej granicy w ciągu najbliższych 10 lat, nawet jak PiS dojdzie do władzy. Poza tym ekspresowej S-8 z Kudowy do Wrocławia nawet nie ma w planach.

~Mosze 2012-05-29

RUdy ma na głowie jak napchać kieszenie Bufetowej, Scheci vel Zniszczę cię i innym dazrmozjadom z Jedynej Właściwej Partii i nie budowę jakiś tam dróg. Zapomnij o tym człowieku.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Honda pracuje nad hybrydą
Honda pracuje nad hybrydą
Japoński producent postawił sobie bardzo ambitny cel. Do 2030 roku dwie trzecie samochodów sprzedawanych przez tą markę ma być napędzana układem hybrydowym. Dlatego inżynierowie pracują nad nowym rozwiązaniem.