mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Dolnośląska ósemka na finiszu

Dolnośląska ósemka na finiszu

Na drodze krajowej nr 8 wrocławski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad kończymy prace modernizacyjne. Nowa nawierzchnia pojawi się na jedenastu fragmentach drogi - od Kudowy po Kobierzyce.

Dolnośląska ósemka na finiszu
Prace prowadzone są w: Kudowie Zdrój (0,5 km); Jeleniowie (0,2 km); Szczytnej (1,2 km); Ząbkowicach Śląskich (1,1 km); Przerzeczynie Zdrój (1,4 km); Jordanów-Wilczkowice (1,5 km); Wilczkowice-Pustków Wilczkowski (0,8 km); Pustków Wilczkowski - Rolantowice (1 km); Jaszowice-Cieszyce (2,75 km); Kobierzyce-Magnice (0,85). Łącznie nowa nawierzchnia zostanie ułożona na około 12 km trasy. Po remoncie zwiększy się wygoda kierowców i poprawi bezpieczeństwo ruchu.

Harmonogram wszystkich prac remontowych został wyznaczony tak, aby roboty zakończyły się przed Euro 2012.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

~TheSlaw 2012-06-01

do Jumpera. Nie udało się nic zrobić ponieważ każda ekipa po dorwaniu się do koryta zaczyna niszczyć to co zaczęli poprzednicy. I tak to trwa nieprzerwanie od 1991 roku. Byłem w krajach tzw postkomunistycznych i w tych krajach po zmianie systemu zaczęto nadrabiać zaległości (budować) a u nas cały czas trwają przepychanki i dyskusje na temat kształtu państwa. Pozdrawiam

~wk 2012-06-01

Skąd wytrzasnęli takie zdjęcie! Drogi dwujezdniowej z Kudowy do Wrocławia niema i długo nie będzie.

~jumper 2012-05-30

do : Miecio : rozumiem, że plan budowy dróg jest liczony nawet na dekady ale po swoim wejściu do UE takie kraje jak Hiszpania czy Grecja wykonały proporcjonalnie większy krok do przodu w rozbudowie infrastruktury niż Moja Ukochana Ojczyzna po akcesie w 2004 . Żaden z rządów po 1989 od lewicy do prawicy nie popracował nad procedurami budowy dróg, ich remontów i finansowania . Poskutkowało to tym, że nie wykorzystaliśmy wielu miliardów euro przez te 8 lat, które były do wyjęcia gdyby nie opieszały polski ustawodawca . Niestety rządzą politycy a nie fachowcy . Liczyłem na więcej a teraz w czasie próby EURO maluje się pasy . wszędzie malują pasy...

~Miecio 2012-05-29

Czy Wy jesteście naprawdę tacy naiwni, że sądzicie, że można wybudować w 5 lat sieć dróg i autostrad w Polsce? Zastanówcie się nad tym czy np. zostanie wybudowana S-3 od Lubawki do Świnoujścia, S-5 od Wrocławia do Grudziądza, S-11 z Katowic do Koszalina, A-2 do białoruskiej granicy w ciągu najbliższych 10 lat, nawet jak PiS dojdzie do władzy. Poza tym ekspresowej S-8 z Kudowy do Wrocławia nawet nie ma w planach.

~Mosze 2012-05-29

RUdy ma na głowie jak napchać kieszenie Bufetowej, Scheci vel Zniszczę cię i innym dazrmozjadom z Jedynej Właściwej Partii i nie budowę jakiś tam dróg. Zapomnij o tym człowieku.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.