mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Dolnośląski program dla dróg

Dolnośląski program dla dróg

Zarząd Województwa Dolnośląskiego zatwierdził dolnośląski program przebudowy i remontów dróg wojewódzkich, który porządkuje zasady współpracy samorządu województwa dolnośląskiego z lokalnymi samorządami w zakresie dofinansowania wspólnie realizowanych zadań drogowych.

Dolnośląski program dla dróg
Zadania z zakresu budowy, przebudowy, remontu i utrzymania dróg wojewódzkich oraz obiektów mostowych finansowane są z budżetu województwa dolnośląskiego i realizowane w ramach planu finansowego wydatków budżetowych Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Zadania te mogą być realizowane przy udziale środków pieniężnych przekazanych województwu dolnośląskiemu przez inne jednostki samorządu terytorialnego. Dzięki tej pomocy w wielu przypadkach możliwe jest rozszerzenie zakresu realizowanego zadania oraz przyspieszenie terminu jego realizacji.

Typowanie zadań do realizacji w roku 2010 i w latach następnych będzie się odbywało w oparciu o niniejszy program, z tym że wnioski na realizację zadań w roku 2010 należy składać zgodnie z programem do końca maja 2009 roku – informuje Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu.
 
Odstępstwo od niniejszego programu dopuszcza się w przypadkach awaryjnych  np. zagrożenia życia lub zdrowia, klęsk żywiołowych oraz z uwagi na ważny interes województwa dolnośląskiego. O przyjęciu zadania do realizacji w takim przypadku decydować będzie zarząd województwa dolnośląskiego.

Niniejszy program dotyczy zadań z zakresu: budowy, przebudowy i remontu drogi, remontu mostów, budowy, przebudowy i remontu elementów infrastruktury (chodniki, zatoki autobusowe).
Tematy w artykule: dolnoslaskie projekty drogowe

Podobne wiadomości:

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Polskie drogi 2017-08-05

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Polskie drogi 2017-05-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic