Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Dolnośląski program dla dróg

Dolnośląski program dla dróg

Zarząd Województwa Dolnośląskiego zatwierdził dolnośląski program przebudowy i remontów dróg wojewódzkich, który porządkuje zasady współpracy samorządu województwa dolnośląskiego z lokalnymi samorządami w zakresie dofinansowania wspólnie realizowanych zadań drogowych.

Dolnośląski program dla dróg
Zadania z zakresu budowy, przebudowy, remontu i utrzymania dróg wojewódzkich oraz obiektów mostowych finansowane są z budżetu województwa dolnośląskiego i realizowane w ramach planu finansowego wydatków budżetowych Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Zadania te mogą być realizowane przy udziale środków pieniężnych przekazanych województwu dolnośląskiemu przez inne jednostki samorządu terytorialnego. Dzięki tej pomocy w wielu przypadkach możliwe jest rozszerzenie zakresu realizowanego zadania oraz przyspieszenie terminu jego realizacji.

Typowanie zadań do realizacji w roku 2010 i w latach następnych będzie się odbywało w oparciu o niniejszy program, z tym że wnioski na realizację zadań w roku 2010 należy składać zgodnie z programem do końca maja 2009 roku – informuje Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu.
 
Odstępstwo od niniejszego programu dopuszcza się w przypadkach awaryjnych  np. zagrożenia życia lub zdrowia, klęsk żywiołowych oraz z uwagi na ważny interes województwa dolnośląskiego. O przyjęciu zadania do realizacji w takim przypadku decydować będzie zarząd województwa dolnośląskiego.

Niniejszy program dotyczy zadań z zakresu: budowy, przebudowy i remontu drogi, remontu mostów, budowy, przebudowy i remontu elementów infrastruktury (chodniki, zatoki autobusowe).
Tematy w artykule: dolnoslaskie projekty drogowe

Podobne wiadomości:

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

Polskie drogi 2016-05-18

Za kilka dni rusza poważny remont autostrady A4

Za kilka dni rusza poważny remont autostrady...

Polskie drogi 2016-03-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Honda WR-V - nadchodzi nowy crossover
Honda WR-V - nadchodzi nowy crossover
Honda rozbudowuje gamę crossoverów. Po modelach CR-V i HR-V przyszedł czas na model WR-V. Samochód będzie konkurował w segmencie, gdzie rządzi obecnie Dacia Duster.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj