mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Dolnośląskie: droga wojewódzka nr 296 do remontu

Dolnośląskie: droga wojewódzka nr 296 do remontu

Remont drogi wojewódzkiej nr 296 będzie kosztował prawie 10,5 mln zł. Utrudnienia potrwają do 15 października 2010 r. Droga wojewódzka nr 296 nie będzie zamknięta, będą jednak utrudnienia związane z pracami. Modernizację przejdzie odcinek o łącznej długości 12,1 km.  

Dolnośląskie: droga wojewódzka nr 296 do remontu

Prace wykona firma Skanska S.A, z którą 29 czerwca władze DSDiK podpisały umowę na przeprowadzenie remontu. Drogowcy odnowią następujące będą następujące fragmenty szosy:

- od Kościelnej Wsi do Ruszowa,
- od Starego Węglińca do Czerwonej Wody,
- od Czerwonej Wody do Specjalnej Strefy Ekonomicznej,
- od Specjalnej Strefy Ekonomicznej do drogi krajowej nr 94.

Zakres zadania obejmuje m.in. poszerzenie drogi na niektórych odcinkach, położenie nowej nawierzchni, wykonanie podbudowy i miejscami jej wyrównanie, naprawę dróg gruntowych, poboczy, prace przy zieleni przydrożnej, remont przepustów. Wykonawca zadeklarował , że spróbuje oddać remontowaną drogę szybciej, niż przewiduje umowa.


- Droga wojewódzka nr 296 jest w złym stanie technicznym, ale przede wszystkim jest ważnym połączeniem komunikacyjnym między zachodnimi rubieżami Dolnego Śląska a centrum naszego regionu, krzyżuje się z ważnymi szlakami o znaczeniu krajowym i międzynarodowym. Dlatego podjęliśmy decyzję o jej remoncie – tłumaczy Roman Głowaczewski, dyrektor DSDiK.

Podkreślił również, że jedna trzecia wydatków budżetu województwa jest przeznaczona na realizację zadań drogowych, co oznacza, że drogi są priorytetem dla obecnego Zarządu Województwa Dolnośląskiego.


Podobne wiadomości:

Światowe Dni Młodzieży – utrudnienia w ruchu

Światowe Dni Młodzieży – utrudnienia w ruchu

Polskie drogi 2016-07-28

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport