mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Dolnośląskie: droga wojewódzka nr 296 do remontu

Dolnośląskie: droga wojewódzka nr 296 do remontu

Remont drogi wojewódzkiej nr 296 będzie kosztował prawie 10,5 mln zł. Utrudnienia potrwają do 15 października 2010 r. Droga wojewódzka nr 296 nie będzie zamknięta, będą jednak utrudnienia związane z pracami. Modernizację przejdzie odcinek o łącznej długości 12,1 km.  

Dolnośląskie: droga wojewódzka nr 296 do remontu

Prace wykona firma Skanska S.A, z którą 29 czerwca władze DSDiK podpisały umowę na przeprowadzenie remontu. Drogowcy odnowią następujące będą następujące fragmenty szosy:

- od Kościelnej Wsi do Ruszowa,
- od Starego Węglińca do Czerwonej Wody,
- od Czerwonej Wody do Specjalnej Strefy Ekonomicznej,
- od Specjalnej Strefy Ekonomicznej do drogi krajowej nr 94.

Zakres zadania obejmuje m.in. poszerzenie drogi na niektórych odcinkach, położenie nowej nawierzchni, wykonanie podbudowy i miejscami jej wyrównanie, naprawę dróg gruntowych, poboczy, prace przy zieleni przydrożnej, remont przepustów. Wykonawca zadeklarował , że spróbuje oddać remontowaną drogę szybciej, niż przewiduje umowa.


- Droga wojewódzka nr 296 jest w złym stanie technicznym, ale przede wszystkim jest ważnym połączeniem komunikacyjnym między zachodnimi rubieżami Dolnego Śląska a centrum naszego regionu, krzyżuje się z ważnymi szlakami o znaczeniu krajowym i międzynarodowym. Dlatego podjęliśmy decyzję o jej remoncie – tłumaczy Roman Głowaczewski, dyrektor DSDiK.

Podkreślił również, że jedna trzecia wydatków budżetu województwa jest przeznaczona na realizację zadań drogowych, co oznacza, że drogi są priorytetem dla obecnego Zarządu Województwa Dolnośląskiego.


Podobne wiadomości:

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

MON zainwestuje w polskie drogi

MON zainwestuje w polskie drogi

Polskie drogi 2017-01-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.