mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Dolny Śląsk: Utrudnienia na drodze do Strzelina

Dolny Śląsk: Utrudnienia na drodze do Strzelina

Ruszył remont drogi wojewódzkiej nr 396 w okolicach Strzelina. Prace potrwają do ostatnich dni kwietnia br. Kierowców czekają utrudnienia na trasie dojazdowej do Strzelina.

Dolny Śląsk: Utrudnienia na drodze do Strzelina
Remont odcinka DW396 między miejscowościami Ulica i Chociwel, wymusi skierowanie części pojazdów na trasy objazdowe. Dotyczy to wyłącznie osób jadących w kierunku Strzelina. Kierowcy jadący w stronę Wrocławia poruszają się bez zmian trasy.

Jak informuje Dolnośląska Służba Dróg i Kolei dla ruchu odbywającego się w kierunku Strzelina wyznaczono dwie trasy objazdowe:

Pojazdy o masie całkowitej powyżej 3,5 t pojadą od miejscowości Gaj Oławski drogą wojewódzką nr 346 do miejscowości Stary Śleszów, a następnie drogą wojewódzką nr 395 do Strzelina.

Pojazdy o masie całkowitej do 3,5 t pojadą od miejscowości Brożec drogą powiatową nr 3056D do miejscowości Trześnia, a następnie drogami powiatowymi nr 3055D i nr 3059D do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 396 w miejscowości Chociwel. Tą trasą objazdu zostanie również skierowana zbiorowa komunikacja autobusowa.

Pojazdy jadące od strony Strzelina w kierunku Wrocławia nie zostaną skierowane na trasy objazdowe, jednak ich kierowcy muszą się liczyć z ewentualnymi utrudnieniami (ograniczenia prędkości, zwężenia, manewry sprzętu budowlanego itp.) związanymi z prowadzeniem prac remontowych.

Remont tego odcinka drogi wojewódzkiej nr 396 potrwa do końca kwietnia. Prowadzi go - na zlecenie Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu - wyłoniona w przetargu firma Heilit + Woerner Budowlana sp. z o.o. W ramach prac, prócz wzmocnienia korpusu drogi i wymiany nawierzchni, zostaną uporządkowane pobocza oraz wyregulowane urządzenia odwodnienia drogowego na odcinku ok. 1 km DW396. Wartość tych prac to ponad 1,2 mln zł.

Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando