mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Dolny Śląsk: koniec przebudowy mostu na DW 363

Dolny Śląsk: koniec przebudowy mostu na DW 363

Dobra nowina dla mieszkańców Zagrodna i okolic, a także kierowców często podróżujących drogą wojewódzką nr 363 Złotoryja - Bolesławiec. Po trwającej niespełna cztery miesiące przebudowie, oddano do użytku nowy most nad rzeką Skorą, przepływającą przez tę miejscowość.

Dolny Śląsk: koniec przebudowy mostu na DW 363
Rozpoczętą pod koniec września przebudowę wymusił zły stan techniczny starej przeprawy. Ze względu na jej wyeksploatowanie, ruch po niej musiałby się odbywać z poważnymi ograniczeniami, negatywnie wpływającymi na jego płynność. Za jego kompleksową przebudową przemawiał też fakt, iż dwuprzęsłowa konstrukcja mostu sprzyjała częstym spiętrzeniom rzeki przez gałęzie i inne przedmioty dryfujące z nurtem, zatrzymywane przez podporę obiektu.

W ramach przebudowy zdemontowano całą starą, żelbetową konstrukcję mostu i jego podpór, a następnie wybudowano nową jednoprzęsłową przeprawę z żelbetowych belek. Przy okazji przeprowadzono niezbędne prace korygujące koryto rzeki Skorej oraz umocniono jej brzegi za pomocą tzw. materacy gabionowych.

Nowy most nad Skorą spełnia wymogi opracowane dla konstrukcji tego typu położonych w ciągach dróg wojewódzkich i ma nośność 50 ton. Koszt zakończonej niedawno przebudowy to ponad 1,7 mln zł. Prace modernizacyjne, na zlecenie Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei, przeprowadziła wyłoniona w przetargu firma Strabag.

 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.