mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Dolny Śląsk może liczyć na drogi

Dolny Śląsk może liczyć na drogi

Na Dolnym Śląsku są lub będą w najbliższym czasie realizowane strategiczne dla regionu zadania drogowe. W sierpniu br. zakończy się remont autostrady A4 Krzywa - Bielany Wrocławskie, nadal budowana jest obwodnica Oleśnicy i remontowana trasa wylotowa na Warszawę - droga nr 8. Rozkopany Wrocław - ruszyły najważniejsze inwestycje miejskie - czeka na budowę obwodnicy.

Dolny Śląsk może liczyć na drogi

Jak wskazywali uczestnicy spotkania największymi problemami i zagrożeniami wykonania planu inwestycji są problemy z wykupem gruntów, trudności w uzyskaniu decyzji o warunkach środowiskowych oraz przeciągające się procedury przetargowe, często z powodu protestów oferentów.

Oprócz inwestycji drogowych Dolny Śląsk czekają też zmiany w funkcjonowaniu kolei. Podczas spotkania podkreślano znaczenie modernizacji linii kolejowej E-30 łączącej Niemcy i Polskę z Ukrainą, która jest częścią III paneuropejskiego korytarza transportowego. Polski odcinek tej linii o długości 677 km łączy najważniejsze centra i regiony ekonomiczne południowej Polski: Dolny Śląsk, Górny Śląsk i Małopolskę.


Przeczytaj także:

Inwestycje drogowe na Dolnym Śląsku (2006-02-01)

Nowy wrocławski most (2006-03-20)

A-8 obwodnica Wrocławia (2005-11-02)


 

Tematy w artykule: inwestycje drogowe dolnoslaskie

Podobne wiadomości:

A-8 obwodnica Wrocławia

A-8 obwodnica Wrocławia

Polskie drogi 2005-11-02

Komentuj:

~lol 2006-07-19

Sępolno ty idoto nic nie wiesz to milcz

~belzebubek 2006-07-14

najgorsze jest to ze konca remontow we Wroclawiu nie widac, jak skoncza jedną ulice, czy skrzyzowanie, to zaraz zamykają kolejne dwie, i tak w kolo macieju, a to co planuja na ten rok, to juz faktycznie tylko rowerek pozostanie...

~wrocławiak 2006-07-11

Bardzo przepraszam, ale kase na wrocław załatwiły głównie władze samorządowe. Więc jeśli Jelenia Góra czy Wałbrzych tez chce mieć drogi to niech sobie wybiorą odpowiednich ludzi, którzy za nimi staną i tez drogi załatwią. Z nieba nie spadnie.

~Sępolno 2006-07-11

No i wszystko jasne - cała kasa pójdzie na Wrocław. Reszta Dolnego Śląska się nie liczy. No bo po co? Przecież w takiej Jeleniej, Wałbrzychu albo Świdnicy nie ma samochodów, prawda? do wrocławiaka: Wrocław jest "jednym wielkim placem budowy" od 15 lat. Tyle że malo z tego wynika. Bo nie buduje się nowych tras tylko remontuje i przebudowywuje te stare. Jeden Most MIlenijny wiosny nie czyni.

~wocławiak 2006-07-10

a od kilku ładnych lat cay wrocław jest i tak jednym wielkim placem budowy. Tutaj remonty dróg są trudniejsze niż gdzie indziej, nie ma kompletnych planów podziemnych instalacji. A te zreszta i tak trzeba w większości wymieniac.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando