mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Dolny Śląsk może liczyć na drogi

Dolny Śląsk może liczyć na drogi

Na Dolnym Śląsku są lub będą w najbliższym czasie realizowane strategiczne dla regionu zadania drogowe. W sierpniu br. zakończy się remont autostrady A4 Krzywa - Bielany Wrocławskie, nadal budowana jest obwodnica Oleśnicy i remontowana trasa wylotowa na Warszawę - droga nr 8. Rozkopany Wrocław - ruszyły najważniejsze inwestycje miejskie - czeka na budowę obwodnicy.

Dolny Śląsk może liczyć na drogi

Jak wskazywali uczestnicy spotkania największymi problemami i zagrożeniami wykonania planu inwestycji są problemy z wykupem gruntów, trudności w uzyskaniu decyzji o warunkach środowiskowych oraz przeciągające się procedury przetargowe, często z powodu protestów oferentów.

Oprócz inwestycji drogowych Dolny Śląsk czekają też zmiany w funkcjonowaniu kolei. Podczas spotkania podkreślano znaczenie modernizacji linii kolejowej E-30 łączącej Niemcy i Polskę z Ukrainą, która jest częścią III paneuropejskiego korytarza transportowego. Polski odcinek tej linii o długości 677 km łączy najważniejsze centra i regiony ekonomiczne południowej Polski: Dolny Śląsk, Górny Śląsk i Małopolskę.


Przeczytaj także:

Inwestycje drogowe na Dolnym Śląsku (2006-02-01)

Nowy wrocławski most (2006-03-20)

A-8 obwodnica Wrocławia (2005-11-02)


 

Tematy w artykule: inwestycje drogowe dolnoslaskie

Podobne wiadomości:

A-8 obwodnica Wrocławia

A-8 obwodnica Wrocławia

Polskie drogi 2005-11-02

Komentuj:

~lol 2006-07-19

Sępolno ty idoto nic nie wiesz to milcz

~belzebubek 2006-07-14

najgorsze jest to ze konca remontow we Wroclawiu nie widac, jak skoncza jedną ulice, czy skrzyzowanie, to zaraz zamykają kolejne dwie, i tak w kolo macieju, a to co planuja na ten rok, to juz faktycznie tylko rowerek pozostanie...

~wrocławiak 2006-07-11

Bardzo przepraszam, ale kase na wrocław załatwiły głównie władze samorządowe. Więc jeśli Jelenia Góra czy Wałbrzych tez chce mieć drogi to niech sobie wybiorą odpowiednich ludzi, którzy za nimi staną i tez drogi załatwią. Z nieba nie spadnie.

~Sępolno 2006-07-11

No i wszystko jasne - cała kasa pójdzie na Wrocław. Reszta Dolnego Śląska się nie liczy. No bo po co? Przecież w takiej Jeleniej, Wałbrzychu albo Świdnicy nie ma samochodów, prawda? do wrocławiaka: Wrocław jest "jednym wielkim placem budowy" od 15 lat. Tyle że malo z tego wynika. Bo nie buduje się nowych tras tylko remontuje i przebudowywuje te stare. Jeden Most MIlenijny wiosny nie czyni.

~wocławiak 2006-07-10

a od kilku ładnych lat cay wrocław jest i tak jednym wielkim placem budowy. Tutaj remonty dróg są trudniejsze niż gdzie indziej, nie ma kompletnych planów podziemnych instalacji. A te zreszta i tak trzeba w większości wymieniac.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.