mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Dolny Śląsk: nowe połączenie z A4

Dolny Śląsk: nowe połączenie z A4

Kosztem 147 mln złotych powstanie nowe połączenie drogowe Świdnicy (woj. dolnośląskie) z autostradą A4. Inwestycja ułatwi życie kierowcom, którzy będą mogli omijać małe miejscowości.

Dolny Śląsk: nowe połączenie z A4
Koszt  inwestycji to 147 milionów złotych, z czego ponad połowę sfinansuje Unia Europejska. Pozostałe pieniądze wyłożą samorządy. Powiat świdnicki ogłosił właśnie przetarg na realizację tej inwestycji. Budowa ma się rozpocząć jeszcze w tym roku, a zakończenie przewidywane jest na rok 2011.

Dwupasmowa droga o długości 17 km skróci czas podróży do Wrocławia, dokąd każdego dnia tysiące osób udają się do pracy. Dojazd będzie bezpieczniejszy. Dziś kierowcy do stolicy Dolnego Śląska muszą jeździć drogą nr 35 przez Gniechowice, która należy do najbardziej niebezpiecznych w województwie.

Inwestycja przyniesie też ulgę mieszkańcom małych miejscowości leżących na trasie Świdnica - Żarów. Coraz większy ruch, zwłaszcza aut ciężarowych, które przemieszczają się pomiędzy dwiema strefami ekonomicznymi, jest tu bardzo odczuwalny. Nowa trasa ominie wioski, bo została zaprojektowana z dala od ludzkich siedzib.

Korzyści odniesie też stolica Dolnego Śląska. Wrocławianie mogą liczyć na rozładowanie węzła bielańskiego, na którym tworzą się ogromne korki.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Nowe serca w Audi

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

aaa 2009-08-25

Możliwe ssh, ale często takie materiały też publikują urzędnicy. Obowiązkiem dziennikarzy jest oczywiście czuwać i nie przepisywać głupot, jednak czasami aż się nie da oficjalnego komunikatu oczyścić z propagandy urzędniczej.

~ssh 2009-08-25

@aaa Mi się wydaje, że to raczej typowy przykład dziennikarskiej nierzetelności, takie przepisywanie na twardo wszystkiego co się usłyszy od oficjeli.

aaa 2009-08-25

Bardzo mi się podoba wypowiedź as. Idealnie to ująłeś. Tak właśnie rozmija się rzeczywistość z tym co mówi władza różnych szczebli. Jak by ich ktoś nie powstrzymał, pewnie z czasem by mówili o drogach na miarę autostrad otwierając obwodnicę śmietnika ;)))))

~as 2009-08-25

Pierwsze PRZEKŁAMANIE: to NIE JEST żadne nowe POŁĄCZENIE Z A4, tylko droga ze Świdnicy, przez Żarów do Mielęcina, gdzie będzie łączyć się z istniejącą DK5. Po wjechaniu na DK5 jest do pokonania około 10 km nim wjedzie się na autostradę na ISTNIEJĄCYM węźle "Kostomłoty". Po drugie: po obecnym śladzie ta droga jest ok. 20% (12 km) dłuższa niż jadąc DK 35. Po nowym śladzie jeszcze się wydłuży. Dojazd do Wrocławia nie będzie ani szybszy, ani bardziej ekonomiczny. Jedyny plus to, że jazda będzie może płynniejsza, bo na trasie będzie tylko jedna, czy dwie wioski. Po trzecie: dwupasmowa, to ona ma być w dalekiej przyszłości. Na początek wybudują jednopasmową i zostawią tylko miejsce na dobudowanie drugiej jezdni za xx lat.

~Markow 2009-08-25

Nie S-iles tam, bo to tylko droga powiatowa, ktora prawdopodobnie bedzie podniesiona do rangi wojewodzkiej. A jesli chodzi o szybszy dojazd do Wroclawia i rozladowanie wezla Bielanskiego to brednie - nowe polaczenie jest 15 km dluzsze od DK35, wiekszosc kierowcow bedzie raczej korzystac ze starej drogi.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.