mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Dolny Śląsk: porozumienie w/s obwodnic i dojazdów do A 4 i S 8

Dolny Śląsk: porozumienie w/s obwodnic i dojazdów do A 4 i S 8

Samorządy z powiatu oławskiego będą partycypować w kosztach przygotowania dokumentacji niezbędnej do rozpoczęcia inwestycji - budowa dróg dojazdowych do autostrady A-4 i drogi S-8 wraz z wykonaniem obwodnic miejscowości: Oława, Jelcz - Laskowice, Ścinawa Polska, Godzikowice, Chwalibożyce.

Dolny Śląsk: porozumienie w/s obwodnic i dojazdów do A 4 i S 8

Porozumienie obejmuje współfinansowanie kosztów opracowania dokumentów: Koncepcji programowo - przestrzennej, Studium Wykonalności oraz Oceny oddziaływania na środowisko. Przedsięwzięcie z uwagi na planowany zakres i położenie poszczególnych miejscowości względem siebie obejmuje różne kategorie dróg publicznych wraz z obiektami inżynierskimi (mosty, wiadukty), które przedstawiono w formie obszarów działania:
 
Obszar I - budowa południowej obwodnicy miasta Oława, składająca się z działań obejmujących:

 • budowę południowej obwodnicy miasta Oława o długości ~10 km - odcinek od skrzyżowania drogi krajowej nr 94 na granicy miasta Oława do skrzyżowania z drogą krajową nr 94 za miejscowością Godzikowice. W skład planowanej obwodnicy wejdzie ponadto wiadukt kolejowy nad linią kolejową Wrocław - Katowice oraz most przez rzekę Oława;


 • budowę obwodnicy miejscowości Ścinawa Polska o długości ~ 5 km - odcinek od skrzyżowania z ul. Portową w Oławie do skrzyżowania z drogą krajową nr 94 (planowaną obwodnicą). W skład obwodnicy wejdzie ponadto wiadukt kolejowy nad linią kolejową Wrocław - Katowice;


 • przebudowę drogi powiatowej nr 1560 D relacji Godzikowice - Owczary - odcinek od skrzyżowania z obwodnicą miejscowości Godzikowice do skrzyżowania z drogą krajową nr 39 wraz z budową obwodnicy miejscowości Chwalibożyce (długość planowanej przebudowy drogi i budowy obwodnicy ~ 8,5km).


 • budowę obwodnicy miasta Jelcz - Laskowice - odcinek łączący drogę powiatową nr 1538 D na wysokości miejscowości Mościsko z drogą wojewódzką nr 455 na wysokości skrzyżowania
  z ul. Leśną w Jelczu - Laskowicach. W skład obwodnicy wejdzie ponadto wiadukt kolejowy nad linią kolejową relacji Jelcz - Laskowice - Wrocław (długość obwodnicy ~ 6 km).


 • przebudowę drogi wojewódzkiej nr 455 - odcinek drogi od skrzyżowania z ulicą Leśną
  w Jelczu - Laskowicach do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 396 (przebudowa drogi o dł. ~ 7 km).
   
  Obszar II - budowa północnej obwodnicy miasta Oława składający się z następujących działań obejmujących:


 • budowę północnej obwodnicy miasta Oława o długości ~ 5 km, w ciągu drogi  wojewódzkiej nr 396 - odcinek od skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 396 z drogą wojewódzką nr 455 do skrzyżowania z drogą krajową nr 94 na granicy miasta Oława, do południowej obwodnicy. W skład planowanej obwodnicy wejdzie ponadto most na rzece Odra i most na rzece Oława.


Projektowana koncepcja programowo - przestrzenna zostanie jeszcze poddana konsultacjom społecznym i zaopiniowana przez organy stanowiące jednostek samorządu terytorialnego w celu wyboru koncepcji ostatecznej.


Przeczytaj także:

Nowe dolnośląskie drogi przed 2012? (2007-05-08)

Nowy odcinek S-8 - obwodnica Oleśnicy (2006-11-28)

 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~Dam 2007-06-11

I znowu profesjonalizm inaczej - zamiast chociaż zarysu planu przebiegu zdjęcie 4 gości przy stole z papierami. Wprost fascynujące. World Press Foto - I nagroda bez konkursu. A z samego opisanego faktu oczywiscie tylko się cieszyc.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.