mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Dotacje dla bezpieczeństwa drogowego w Lublinie

Dotacje dla bezpieczeństwa drogowego w Lublinie

Podpisano umowę na dofinansowanie realizacji projektu „Przebudowa skrzyżowania: al. Solidarności - ul. Dolna 3 - go Maja - ul. B. Prusa w ciągu DK 12,17 w Lublinie". Projekt ma na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego. Jego całkowita wartość wynosi prawie 6,3 mln zł zaś dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wyniesie ponad 5,3 mln zł.

Dotacje dla bezpieczeństwa drogowego w Lublinie
Projekt obejmuje przebudowę odcinka drogi krajowej al. Solidarności w rejonie skrzyżowania z ulicami B. Prusa i Dolna 3-go Maja wraz z przebudową wlotów tych ulic oraz budową na skrzyżowaniu sygnalizacji świetlnej skoordynowanej z sygnalizacjami na sąsiednich skrzyżowaniach.

Projekt przewiduje: przebudowę nawierzchni jezdni, chodników, budowę przyłącza do zasilania sygnalizacji, oświetlenia drogowego, kanalizacji deszczowej, wydzielenie lewoskrętów w al. Solidarności w dotychczasowym pasie zieleni oraz likwidację przejazdów do zawracania w pasie dzielącym, budowę zatoki komunikacji publicznej na ul. Dolna 3-go Maja.

Ponadto na przebudowanym skrzyżowaniu ulic: al. Solidarności - ul. B. Prusa - ul. Dolna 3-go Maja ruchem sterować będzie sygnalizacja świetlna, która zapewni obsługę bezkolizyjną.

Długość zielonego światła dla pojazdów będzie się dostosowywała do natężenia ruchu. Do badania natężenia ruchu kołowego zostaną wykorzystane kamery wideodetekcji, które jednocześnie będą wykorzystywane do podglądu sytuacji na skrzyżowaniu przez miejskie służby utrzymania. Obraz z kamer będzie również udostępniony środkom masowego przekazu dla potrzeb informowania użytkowników dróg o sytuacji na drodze.

Komenda Wojewódzkiej Policji w Lublinie odnotowała, że na skrzyżowaniu al. Solidarności - ul. B. Prusa i ul. Dolna 3-go Maja, w latach 2007-2009 zanotowano 8 wypadków oraz 140 kolizji. Wcześniej zdarzały się tam również wypadki śmiertelne. Ich najczęstszymi przyczynami było nie udzielenie pierwszeństwa przejazdu, niezachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu oraz nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych.

Podobne wiadomości:

S19 - trwają intensywne prace

S19 - trwają intensywne prace

Polskie drogi 2017-06-11

Rusza drugi etap przetargu na budowę fragmentu trasy Via Carpatia z Lublina do Kraśnika – poinformował pod koniec tygodnia wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. W tym roku zostanie podpisana umowa na wykonanie prac, które potrwają 36 miesięcy.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross