mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Dotacje na wrocławskie drogi

Dotacje na wrocławskie drogi

W ubiegłym tygodniu podpisano umowy o dofinansowaniu dwóch wrocławskich inwestycji drogowych. Wrocław otrzyma dotacje na dwa projekty: „Budowa połączenia Obwodnicy Śródmiejskiej z Portem Lotniczym we Wrocławiu- etap I” oraz „Przebudowa ul. Krakowskiej we Wrocławiu od ul. Traugutta do al. Armii Krajowej” .

Dotacje na wrocławskie drogi
Pierwszy z nich to projekt o kluczowym znaczeniu.  Realizacja inwestycji przyczyni się do rozwoju społeczno - gospodarczego regionu dzięki bezpośredniemu umożliwieniu sprawnej i
szybkiej komunikacji w obrębie strategicznych pod względem regionalnym i krajowym szlaków komunikacyjnych stolicy województwa, a także do poprawienia infrastruktury transportowej pod kątem organizacji Euro 2012 w Polsce.

Projekt dotyczy przebudowy ulicy Strzegomskiej na odcinku od ulicy Nowodworskiej do ulicy Granicznej, stanowiącej podstawowy ciąg komunikacyjny łączący Centrum Wrocławia z Portem Lotniczym. Całkowita wartość projektu wynosi ponad 67 mln. Kwota dofinansowania z RPO to 18 mln zł.

Drugi z projektów „Przebudowa ul. Krakowskiej we Wrocławiu od ul. Traugutta do al. Armii Krajowej”, to inwestycja zlokalizowana w miejscu istotnym z punktu widzenia usprawnienia ruchu oraz poprawy dostępności ośrodków rozwoju gospodarczego. Ulica Krakowska jest jednym z ważniejszych centrów aktywności gospodarczej miasta. Znajdują się przy niej duże zakłady produkcyjne, szkoła wyższa, zajezdnia autobusowa MPK, a także liczne obiekty handlowe. Znaczenie tego odcinka drogi jest tym większe, że ulica Krakowska jest geometryczną kontynuacją drogi krajowej nr 94 i główną trasą wylotową na Oławę i Opole, jak również główną trasą dojazdową do centrum miasta od strony Oławy i Brzegu oraz płd.-wsch. części Wrocławia. Dzięki poprawie jakości nawierzchni poprawi się płynność ruchu, co wpłynie na zmniejszenie poziomu hałasu oraz emisji zanieczyszczeń do środowiska. Całkowita wartość projektu to prawie 48 mln zł. Kwota dofinansowania z RPO to 19 mln 566 tys. zł.

Podobne wiadomości:

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Ciężarówki i Autobusy 2017-08-16

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Polskie drogi 2017-08-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando