mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Droga 74 pilnie potrzebna

Droga 74 pilnie potrzebna

Budowa drogi ekspresowej nr 74 znalazła się w "Harmonogramie budowy autostrad i dróg ekspresowych na lata 2007-2013". "Trzeba zrobić wszystko, aby przyspieszyć tę niezwykle ważną dla regionu inwestycję" - Włodzimierz Wójcik, wojewoda świętokrzyski.

Włodzimierz Wójcik, wojewoda świętokrzyski podpisał porozumienie intencyjne w sprawie budowy drogi nr 74 z wojewodami, marszałkami i dyrektorami oddziałów Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad z województw: łódzkiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego.

"Droga nr 74 ma zasadnicze znaczenie dla rozwoju społeczno-gospodarczego regionu i kraju. Stanowi otwarcie komunikacyjne regionów południowo-wschodniej Polski na wschód. Droga ma charakter ponadregionalny. Otwiera możliwości współpracy zarówno z Ukrainą jak i Słowacją" - Edward Gajerski, dyrektor GDDKiA. Oprócz ożywienia współpracy międzynarodowej i wzrostu konkurencyjności regionów inwestycja jest również ważnym elementem sieci europejskich autostrad.

"Projekt jest bardzo potrzebny. Co najważniejsze jest akceptowany przez lokalne społeczności i popierany przez władze samorządowe i rządowe" - podkreślił wojewoda Włodzimierz Wójcik. Uwzględnienie drogi w Narodowym Planie Rozwoju na lata 2007-2013 gwarantuje dokładne przygotowanie inwestycji. Koordynację działań powierzono kieleckiemu oddziałowi Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Budowa drogi ekspresowej nr 74 znalazła się w "Harmonogramie budowy autostrad i dróg ekspresowych na lata 2007-2013". Pierwotny harmonogram zakładał, że budowa drogi nr 74 nastąpi w latach 2014-2020. W maju tego roku wojewoda zorganizował spotkanie, podczas którego uzgodniono, że inwestycję trzeba przyspieszyć. Włodzimierzowi Wójcikowi jako inicjatorowi spotkania, powierzono funkcję koordynatora przedsięwzięcia. Kolejne spotkanie odbyło się 21 czerwca w Baranowie Sandomierskim. W sierpniu z udziałem samorządów, zostało podpisane porozumienie intencyjne w sprawie realizacji drogi krajowej nr 74 w latach 2007-2013.


Podobne wiadomości:

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny odcinek

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny...

Polskie drogi 2017-07-13

Komisja Europejska zadecydowała w sprawie drogi S7

Komisja Europejska zadecydowała w sprawie...

Polskie drogi 2016-06-22

Komentuj:

~ll 2006-07-05

oby szybko zbudowali drogę ekspresową nr 74

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.