mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Droga Główna Południowa na start

Droga Główna Południowa na start

Wkrótce wykonawca rozpocznie budowę pierwszego etapu Drogi Głównej Południowej w Jastrzębiu Zdrój. Docelowo Droga Główna Południowa ma połączyć Pszczynę, Pawłowice Śląskie, Jastrzębie-Zdrój, powiat wodzisławski i Racibórz.

Droga Główna Południowa na start
W pierwszym etapie będzie realizowany odcinek o długości ponad 3 km, który pobiegnie od ul. Rybnickiej do ul. Pszczyńskiej.

- Inwestycja ta jest dla nas niezwykle ważna, gdyż zdecydowanie poprawi jakość połączeń drogowych Jastrzębia-Zdroju i jego okolic. Droga będzie stanowić zjazd z autostrady A1 w Mszanie, a dalej Urząd Marszałkowski planuje poprowadzić ją przez Pawłowice do tzw. „wiślanki”, co włączy nasze miasto w sieć połączeń krajowych i międzynarodowych. W planie zagospodarowania przestrzennego zapisaliśmy wokół tej drogi wiele terenów przemysłowych i usługowych, i liczymy na to, że budowa ożywi też obszar pod kątem gospodarczym - informuje prezydent miasta Marian Janecki.

Wykonawcą jest konsorcjum firm: BOGL a KRYSL Polska Sp. z o.o., BÖGL a KRÝSL k.s. i BUDMAX Sp. z o.o.

W pierwszej kolejności będą wykonywane roboty związane z przezbrojeniami terenu. Rozpoczną się one zaraz po przekazaniu placu budowy.- Następnie przewidziano dwumiesięczny etap aktualizacji projektu związany ze szkodami górniczymi. Projekt był bowiem wykonywany w latach 2005–2006, a od tego czasu zmieniło się ukształtowanie terenu i należy go zaktualizować – informuje wykonawca.

W czasie budowy kierowcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami w ruchu.
- Utrudnienia wystąpią w zakresie tych robót, które będą obejmować włączenie do drogi wojewódzkiej nr 933, czyli ul. Pszczyńskiej i drugi raz, kiedy będziemy budować rondo na połączeniu z ul. Rybnicką za kopalnią Zofiówka. Przewidujemy jednak krótkie zamknięcia - Maria Pilarska, naczelnik Wydziału Infrastruktury Komunalnej i Inwestycji Urzędu Miasta.

Konsorcjum zaoferowało realizację zamówienia za kwotę ponad 53 mln zł. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

Podobne wiadomości:

MON zainwestuje w polskie drogi

MON zainwestuje w polskie drogi

Polskie drogi 2017-01-04

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Polskie drogi 2016-12-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Rapid – odświeżone wnętrze i nadwozie
Skoda Rapid – odświeżone wnętrze i nadwozie
Już za dwa tygodnie w Genewie czeka nas wysyp nowości, a wśród nich niespodzianka od czeskiego producenta. Skoda odświeża wygląd i wyposażenie modeli Rapid i Rapid Spaceback. Co się zmieniło?