mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Droga Główna Południowa na start

Droga Główna Południowa na start

Wkrótce wykonawca rozpocznie budowę pierwszego etapu Drogi Głównej Południowej w Jastrzębiu Zdrój. Docelowo Droga Główna Południowa ma połączyć Pszczynę, Pawłowice Śląskie, Jastrzębie-Zdrój, powiat wodzisławski i Racibórz.

Droga Główna Południowa na start
W pierwszym etapie będzie realizowany odcinek o długości ponad 3 km, który pobiegnie od ul. Rybnickiej do ul. Pszczyńskiej.

- Inwestycja ta jest dla nas niezwykle ważna, gdyż zdecydowanie poprawi jakość połączeń drogowych Jastrzębia-Zdroju i jego okolic. Droga będzie stanowić zjazd z autostrady A1 w Mszanie, a dalej Urząd Marszałkowski planuje poprowadzić ją przez Pawłowice do tzw. „wiślanki”, co włączy nasze miasto w sieć połączeń krajowych i międzynarodowych. W planie zagospodarowania przestrzennego zapisaliśmy wokół tej drogi wiele terenów przemysłowych i usługowych, i liczymy na to, że budowa ożywi też obszar pod kątem gospodarczym - informuje prezydent miasta Marian Janecki.

Wykonawcą jest konsorcjum firm: BOGL a KRYSL Polska Sp. z o.o., BÖGL a KRÝSL k.s. i BUDMAX Sp. z o.o.

W pierwszej kolejności będą wykonywane roboty związane z przezbrojeniami terenu. Rozpoczną się one zaraz po przekazaniu placu budowy.- Następnie przewidziano dwumiesięczny etap aktualizacji projektu związany ze szkodami górniczymi. Projekt był bowiem wykonywany w latach 2005–2006, a od tego czasu zmieniło się ukształtowanie terenu i należy go zaktualizować – informuje wykonawca.

W czasie budowy kierowcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami w ruchu.
- Utrudnienia wystąpią w zakresie tych robót, które będą obejmować włączenie do drogi wojewódzkiej nr 933, czyli ul. Pszczyńskiej i drugi raz, kiedy będziemy budować rondo na połączeniu z ul. Rybnicką za kopalnią Zofiówka. Przewidujemy jednak krótkie zamknięcia - Maria Pilarska, naczelnik Wydziału Infrastruktury Komunalnej i Inwestycji Urzędu Miasta.

Konsorcjum zaoferowało realizację zamówienia za kwotę ponad 53 mln zł. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

Podobne wiadomości:

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Solaris przygotowuje pierwsze takie zamówienie na świecie. Dwa elektryczne autobusy posłużą jako mobilne punkty poboru krwi i już niebawem trafią do polskiego odbiorcy.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic