mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Droga Łańcut ? Kańczuga do remontu

Droga Łańcut ? Kańczuga do remontu

Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego poinformował o podpisaniu umowy na przebudowę drogi wojewódzkiej nr 881 Łańcut – Kańczuga. Kontrakt podpisany z firmą Skanska będzie kosztować 41 mln zł. Przebudowa potrwa do końca przyszłego roku.

Droga Łańcut ? Kańczuga do remontu
23 grudnia 2008 roku w Zamku w Łańcucie odbyło się uroczyste podpisanie umowy dotyczącej remontu drogi wojewódzkiej nr 881 na trasie Łańcut - Kańczuga. Modernizacja tej drogi będzie możliwa dzięki przyjęciu przez Zarząd Województwa Podkarpackiego uchwały w sprawie finansowania inwestycji na drogach wojewódzkich ze środków budżetu województwa podkarpackiego.

Podczas spotkania Samorząd Województwa Podkarpackiego reprezentowali Marszałek Województwa Podkarpackiego Zygmunt Cholewiński i Wicemarszałek Kazimierz Ziobro. Na uroczystym podpisaniu umowy obecni byli również: Poseł na Sejm RP Kazimierz Gołojuch, Dyrektor Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie Bogdan Tarnawski, Zastępca Dyrektora do spraw inwestycji PZDW Adam Maternia, Przewodniczący Komisji Budżetu, Mienia i Finansów Sejmiku Województwa Podkarpackiego Lucjan Kuźniar, prezes Skanska S.A. Kamil Simka, a także przedstawiciele samorządów, przez które przebiega droga wojewódzka.

Umowa została podpisana pomiędzy Podkarpackim Zarządem Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie, który reprezentuje Samorząd Województwa Podkarpackiego, a firmą Skanska S.A., która wygrała przetarg na modernizację drogi. Prace remontowe rozpoczną się w tym roku i będą kosztować 41 mln zł. Pieniądze na ten cel pochodzą z budżetu województwa podkarpackiego. Zakończenie realizacji inwestycji zaplanowano do końca 2010 roku.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

~Ludvigus 2009-02-21

Jeżdżę codziennie tą drogą do pracy do Rzeszowa i z dnia na dzień pojawiają się coraz to nowe dziury, wgłębienia, uskoki, nierówności... na szczęście wreszcie ktoś ruszył łepetyną i zaczną remont, mam nadzieję generalny :-) Pierwszych ludzików - geodetów już widać w okolicach Markowej. Mam tylko nadzieję, że nie zamkną drogi całkowicie. Pozdrawiam z Kańczugi, Ludvigus

~małopolanin 2009-01-07

Macie szczęście, że to właśnie ta firma wygrała przetarg. To gwarancja dobrej jakości. U nas obwodnica Biecza wykonana przez tą firmę jest znacznie lepsza niż odcinki tej samej drogi remontowane przez inne firmy.

~witek 2009-01-06

ten co sie na zdjeciu nei usmiecha to pewnie ten ze skanskiej firmy. Oni tak maja im mniejsza suma tym mniejszy usmiech

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Fiat Panda: City Cross i 4x4 w ofercie
Fiat Panda: City Cross i 4x4 w ofercie
Włoski producent odświeża ofertę najmniejszego modelu w gamie. Fiat Panda będzie teraz dostępny w dwóch nowych wersjach: City Cross oraz 4x4. Obydwa modele można już zamawiać w salonach.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech