mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Droga Łańcut ? Kańczuga do remontu

Droga Łańcut ? Kańczuga do remontu

Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego poinformował o podpisaniu umowy na przebudowę drogi wojewódzkiej nr 881 Łańcut – Kańczuga. Kontrakt podpisany z firmą Skanska będzie kosztować 41 mln zł. Przebudowa potrwa do końca przyszłego roku.

Droga Łańcut ? Kańczuga do remontu
23 grudnia 2008 roku w Zamku w Łańcucie odbyło się uroczyste podpisanie umowy dotyczącej remontu drogi wojewódzkiej nr 881 na trasie Łańcut - Kańczuga. Modernizacja tej drogi będzie możliwa dzięki przyjęciu przez Zarząd Województwa Podkarpackiego uchwały w sprawie finansowania inwestycji na drogach wojewódzkich ze środków budżetu województwa podkarpackiego.

Podczas spotkania Samorząd Województwa Podkarpackiego reprezentowali Marszałek Województwa Podkarpackiego Zygmunt Cholewiński i Wicemarszałek Kazimierz Ziobro. Na uroczystym podpisaniu umowy obecni byli również: Poseł na Sejm RP Kazimierz Gołojuch, Dyrektor Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie Bogdan Tarnawski, Zastępca Dyrektora do spraw inwestycji PZDW Adam Maternia, Przewodniczący Komisji Budżetu, Mienia i Finansów Sejmiku Województwa Podkarpackiego Lucjan Kuźniar, prezes Skanska S.A. Kamil Simka, a także przedstawiciele samorządów, przez które przebiega droga wojewódzka.

Umowa została podpisana pomiędzy Podkarpackim Zarządem Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie, który reprezentuje Samorząd Województwa Podkarpackiego, a firmą Skanska S.A., która wygrała przetarg na modernizację drogi. Prace remontowe rozpoczną się w tym roku i będą kosztować 41 mln zł. Pieniądze na ten cel pochodzą z budżetu województwa podkarpackiego. Zakończenie realizacji inwestycji zaplanowano do końca 2010 roku.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław prawie gotowy

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław...

Polskie drogi 2016-07-15

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

~Ludvigus 2009-02-21

Jeżdżę codziennie tą drogą do pracy do Rzeszowa i z dnia na dzień pojawiają się coraz to nowe dziury, wgłębienia, uskoki, nierówności... na szczęście wreszcie ktoś ruszył łepetyną i zaczną remont, mam nadzieję generalny :-) Pierwszych ludzików - geodetów już widać w okolicach Markowej. Mam tylko nadzieję, że nie zamkną drogi całkowicie. Pozdrawiam z Kańczugi, Ludvigus

~małopolanin 2009-01-07

Macie szczęście, że to właśnie ta firma wygrała przetarg. To gwarancja dobrej jakości. U nas obwodnica Biecza wykonana przez tą firmę jest znacznie lepsza niż odcinki tej samej drogi remontowane przez inne firmy.

~witek 2009-01-06

ten co sie na zdjeciu nei usmiecha to pewnie ten ze skanskiej firmy. Oni tak maja im mniejsza suma tym mniejszy usmiech

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.