mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Droga Łańcut ? Kańczuga do remontu

Droga Łańcut ? Kańczuga do remontu

Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego poinformował o podpisaniu umowy na przebudowę drogi wojewódzkiej nr 881 Łańcut – Kańczuga. Kontrakt podpisany z firmą Skanska będzie kosztować 41 mln zł. Przebudowa potrwa do końca przyszłego roku.

Droga Łańcut ? Kańczuga do remontu
23 grudnia 2008 roku w Zamku w Łańcucie odbyło się uroczyste podpisanie umowy dotyczącej remontu drogi wojewódzkiej nr 881 na trasie Łańcut - Kańczuga. Modernizacja tej drogi będzie możliwa dzięki przyjęciu przez Zarząd Województwa Podkarpackiego uchwały w sprawie finansowania inwestycji na drogach wojewódzkich ze środków budżetu województwa podkarpackiego.

Podczas spotkania Samorząd Województwa Podkarpackiego reprezentowali Marszałek Województwa Podkarpackiego Zygmunt Cholewiński i Wicemarszałek Kazimierz Ziobro. Na uroczystym podpisaniu umowy obecni byli również: Poseł na Sejm RP Kazimierz Gołojuch, Dyrektor Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie Bogdan Tarnawski, Zastępca Dyrektora do spraw inwestycji PZDW Adam Maternia, Przewodniczący Komisji Budżetu, Mienia i Finansów Sejmiku Województwa Podkarpackiego Lucjan Kuźniar, prezes Skanska S.A. Kamil Simka, a także przedstawiciele samorządów, przez które przebiega droga wojewódzka.

Umowa została podpisana pomiędzy Podkarpackim Zarządem Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie, który reprezentuje Samorząd Województwa Podkarpackiego, a firmą Skanska S.A., która wygrała przetarg na modernizację drogi. Prace remontowe rozpoczną się w tym roku i będą kosztować 41 mln zł. Pieniądze na ten cel pochodzą z budżetu województwa podkarpackiego. Zakończenie realizacji inwestycji zaplanowano do końca 2010 roku.

Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

~Ludvigus 2009-02-21

Jeżdżę codziennie tą drogą do pracy do Rzeszowa i z dnia na dzień pojawiają się coraz to nowe dziury, wgłębienia, uskoki, nierówności... na szczęście wreszcie ktoś ruszył łepetyną i zaczną remont, mam nadzieję generalny :-) Pierwszych ludzików - geodetów już widać w okolicach Markowej. Mam tylko nadzieję, że nie zamkną drogi całkowicie. Pozdrawiam z Kańczugi, Ludvigus

~małopolanin 2009-01-07

Macie szczęście, że to właśnie ta firma wygrała przetarg. To gwarancja dobrej jakości. U nas obwodnica Biecza wykonana przez tą firmę jest znacznie lepsza niż odcinki tej samej drogi remontowane przez inne firmy.

~witek 2009-01-06

ten co sie na zdjeciu nei usmiecha to pewnie ten ze skanskiej firmy. Oni tak maja im mniejsza suma tym mniejszy usmiech

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross