mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Droga Nr 786 w Świętokrzyskiem będzie rozbudowana

Droga Nr 786 w Świętokrzyskiem będzie rozbudowana

Jeszcze w lutym powinny ruszyć prace przy rozbudowie kolejnego odcinka drogi wojewódzkiej nr 786 w wojewodztwie świętokrzyskim. Cały projekt obejmuje rozbudowę drogi na odcinku od granicy województwa do Kielc. Przewidywany koszt realizacji całego projektu to ok. 138 mln zł. Prace  II etapu - na odcinku granica województwa – Łopuszno zrealizuje konsorcjum firm: DROG-BUD sp. z o.o. i KPRD sp. z o.o.

Droga Nr 786 w Świętokrzyskiem będzie rozbudowana
Droga wojewódzka nr 786 jest drogą o znaczeniu ponadregionalnym łączącą województwo świętokrzyskie z województwem śląskim. Jest to ważny szlak komunikacyjny pomiędzy miastem Kielce i Częstochową stanowiącej ważny węzeł komunikacyjny w skali kraju. Przebudowywany odcinek drogi pozwoli na sprawne połączenie stolicy województwa z ważnym w skali regionu ośrodkiem miejskim Włoszczową.

Cały projekt obejmuje rozbudowę drogi na odcinku od granicy województwa do Kielc. Przewidywany koszt realizacji całego projektu to ok. 138 mln zł Dofinansowanie w ramach RPO WŚ wynosi 87, 84 mln zł, co stanowi ok. 65% wartości projektu. Przewidywany termin realizacji robót budowlanych to koniec października 2013r.

Podobne wiadomości:

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?