mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Droga Nr 786 w Świętokrzyskiem będzie rozbudowana

Droga Nr 786 w Świętokrzyskiem będzie rozbudowana

Jeszcze w lutym powinny ruszyć prace przy rozbudowie kolejnego odcinka drogi wojewódzkiej nr 786 w wojewodztwie świętokrzyskim. Cały projekt obejmuje rozbudowę drogi na odcinku od granicy województwa do Kielc. Przewidywany koszt realizacji całego projektu to ok. 138 mln zł. Prace  II etapu - na odcinku granica województwa – Łopuszno zrealizuje konsorcjum firm: DROG-BUD sp. z o.o. i KPRD sp. z o.o.

Droga Nr 786 w Świętokrzyskiem będzie rozbudowana
Droga wojewódzka nr 786 jest drogą o znaczeniu ponadregionalnym łączącą województwo świętokrzyskie z województwem śląskim. Jest to ważny szlak komunikacyjny pomiędzy miastem Kielce i Częstochową stanowiącej ważny węzeł komunikacyjny w skali kraju. Przebudowywany odcinek drogi pozwoli na sprawne połączenie stolicy województwa z ważnym w skali regionu ośrodkiem miejskim Włoszczową.

Cały projekt obejmuje rozbudowę drogi na odcinku od granicy województwa do Kielc. Przewidywany koszt realizacji całego projektu to ok. 138 mln zł Dofinansowanie w ramach RPO WŚ wynosi 87, 84 mln zł, co stanowi ok. 65% wartości projektu. Przewidywany termin realizacji robót budowlanych to koniec października 2013r.

Podobne wiadomości:

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wodorowy Lexus już za cztery lata
Wodorowy Lexus już za cztery lata
Brytyjskie źródła donoszą, powołując się na szefa europejskiego oddziału Lexusa, że już za cztery lata japoński producent zaoferuje klientom samochody elektryczne zasilane wodorowymi ogniwami paliwowymi.