mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Droga S6 - rusza budowa obwodnicy Koszalina i Sianowa

Droga S6 - rusza budowa obwodnicy Koszalina i Sianowa

Szczeciński oddział GDDKiA zawarł kontrakt na budowę obwodnicy Koszalina i Sianowa. Inwestycję zrealizuje konsorcjum firm PORR Polska Infrastructure S. A. i POLBUD-POMORZE Sp. z o. o.

Droga S6 - rusza budowa obwodnicy Koszalina i Sianowa
Inwestycja o wartości 645,6 milionów złotych będzie miała długość 20,1 km i według planów zakończy się w lipcu 2018 roku. Obwodnica Koszalina i Sianowa w ciągu drogi S6 z odcinkiem S11 startuje od węzła Bielice aż do węzła Koszalin Zachód.

To pierwszy odcinek drogi ekspresowej S6 w województwie zachodniopomorskim, gdzie rozpocznie sie budowa. W ramach systemu projektuj i buduj powstanie również 6 odcinków drogi S6 od Goleniowa do Koszalina, o łącznej długości niemal 120 km. Roboty budowlane rozpoczną się tam w II kwartale przyszłego roku.

Obwodnica Koszalina i Sianowa wyprowadzi z Koszalina ruch tranzytowy w ciągu drogi krajowej nr 6. Obwodnica będzie miała parametry dwujezdniowej drogi ekspresowej z rezerwą pod trzeci pas ruchu w pasie rozdziału. W ramach inwestycji powstanie 5 węzłów drogowych, wiadukty, mosty, przejścia dla zwierząt.

Na pozostałych odcinkach drogi S6 od Goleniowa do Koszalina podpisano już umowy na realizację. Będą one gotowe w 2019 roku. Łącznie razem z obwodnicą Koszalina i Sianowa w realizacji znajdują się odcinki S6 o długości 140 kilometrów, natomiast łączna wartość podpisanych umów wynosi ponad 2,8 miliarda złotych. W trakcie procedury przetargowej jest droga S6 Koszalin – Słupsk o długości 46,2 km. Ten ostatni fragment drogi S6 w województwie zachodniopomorskim powinien być gotowy w 2020 roku.

Podobne wiadomości:

Volvo S60 Polestar - wideo

auto motor i sport 2016-03-19

Polestar w Volvo jest odpowiednikiem działów M w BMW, AMG w Mercedesie oraz S w Audi. Kiedy w nowych modelach szwedzkiego producenta goszczą tylko 4-cylindrowe jednostki, S60 Polestar ma mięsistą, 3-litrową rzędową "szóstkę".

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Komentuj:

~warszawiak 2016-03-12

Bardzo dobra wiadomość. Ten odcinek na trasie Goleniów-Koszalin jest najważniejszy, pozwoli na ominięcie Koszalina, a więc jadąc tranzytem nie będzie się już stać w korkach w tym mieście. Dobrze, że będzie ukończony, jako pierwszy. Teraz pozostaje tylko trzymać kciuki za dotrzymanie terminu realizacji.

oloo90 2016-03-11

Na pewno będzie lepiej się jeździło, a co najważniejsze krócej!!

~asasseloo 2016-03-10

super, czekamy na kolejne inwestycje i terminową budowę tych dróg, bo to polepsza nam życie!!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.