mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Droga S8: konsultacje społeczne

Droga S8: konsultacje społeczne

Odbyła się rozprawa administracyjna dotycząca rozbudowy drogi krajowej nr 8 od Wyszkowa do granicy województwa mazowieckiego. Swoje uwagi i wnioski mogli zgłaszać mieszkańcy terenów ujętych w planach inwestycji. Konsultacje służyły sprawdzeniu w jaki sposób projektowana trasa wpłynie na środowisko. Przeprowadzane są przed wydaniem tzw. decyzji środowiskowej przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Warszawie.

Droga S8: konsultacje społeczne
Zainteresowani mogą zapoznać się z dokumentacją między 22 lutego a 15 marca 2010 roku w wydziale ocen oddziaływania na środowisko RDOŚ w Warszawie. Kolejnym etapem przedsięwzięcia będzie udzielenie przez wojewodę mazowieckiego zezwolenia na realizację inwestycji drogowej.

Projektowana droga przecina gminy Brańszczyk, Brok oraz Ostrów Mazowiecka. Celem inwestycji jest przede wszystkim poprawa warunków i stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego dla okolicznych mieszkańców. Na jej rozbudowie do parametrów drogi ekspresowej skorzystają wszyscy kierowcy. Dzięki zmianom zostanie włączona do sieci dróg krajowych o kluczowym znaczeniu międzynarodowym.

Droga krajowa S8, o łącznej długości 680 km, planowo przebiegać ma od Wrocławia do granicy z Litwą przez województwa: dolnośląskie, wielkopolskie, łódzkie, mazowieckie i podlaskie. Jest istotna z punktu widzenia połączeń międzyregionalnych oraz pełni rolę ważnej trasy dla przewozów towarowo - handlowych. Planowana droga ekspresowa S8 stanowi polską część trasy europejskiej E 67, która łączy Europę Środkową ze Skandynawią.

Podobne wiadomości:

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Dwie nowe wersje 300C

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~bla 2010-03-02

nie lamentuj el tak nad litwinami, oni za to uwalili rurę do możejek i gówno ich obchodzą prawa mniejszości polskiej które gwarantuje m.in. UE do której przecież należą i oni i my. A S61 wbrew pozorom będzie w całkiem rozsądnej perspektywie, tyle że nikt nie będzie odszczekiwał swojego paplania bo wszyscy by chcieli mieć tu i teraz.

~el 2010-02-27

to sie nazywa deziformacja, S8 zgodnie z decycja ekipy Tuska konczy sie pod Bialymstokiem a nie granicy litewskiej, co mysle rozwscieczylo nie tylko mieszkancow Suwalk i Augustowa ale przed wszystkim Litwy, bo to oznacza skuteczne hamowanie rozwoju gospodarczego tego kraju, oczywiscie spece z GDDKiA rzucili haslo budowy S61 o zerowym znaczeniu dla regionu aby zadowolic ekologow i stworzyc pozory dzialania w sprawie via baltica

~gość 2010-02-25

Za 3 lata będzie do Wyszkowa + obwodnica Ostrowii (8,5km) + obw. Zambrowa (11km) + Jeżewo-Białystok (24,5km). Nie wiem czy któraś GDDKiA wyrobi się z odcinkami pomiędzy wymienionymi.

aaa 2010-02-25

Wszystko super, ale co z dziurą w S8 w postaci Marek pod Warszawą? Przecież to niewielki odcinek, a dosłownie tam NIC się nie dzieje! Brakuje tego kawałka, żeby w ciągu trzech najbliższych lat dało się dojechać autostradami/ekspresówkami z Wyszkowa czy nawet Ostrowi Mazowieckiej aż do Świecka! Czyli praktycznie przez 90% szerokości kraju. A tu po drodze Marki i ruch lokalny, światła, piesi, fotoradar i korek. Tylko mnie nie załamujcie, że obwodnica Marek powstanie dopiero po wschodniej obwodnicy Warszawy bo to będzie.... w 2020!

~gość 2010-02-25

1. S8 to droga ekspresowa. 2. Będzie się kończyć na węźle Choroszcz koło Białegostoku. Nie dociągnie do Litwy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.