mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Droga Wąbrzeźno – Kowalewo Pomorskie zmodernizowana

Droga Wąbrzeźno – Kowalewo Pomorskie zmodernizowana

Zakończona została przebudowa 16-kilometrowego odcinka drogi powiatowej w województwie kujawsko-pomorskim pomiędzy miejscowościami Wąbrzeźno i Kowalewo Pomorskie.

Droga Wąbrzeźno – Kowalewo Pomorskie zmodernizowana
Przebudowana droga powiatowa nr 1722C przebiega przez teren pięciu samorządów: powiatu golubsko-dobrzyńskiego, wąbrzeskiego, gminy Kowalewo Pomorskie, gminy Wąbrzeźno oraz miasta Wąbrzeźno. Jej stan od wielu lat był bardzo zły, ale teraz zyskała nowe oblicze. Będzie bezpieczniej!

Na całym odcinku droga została poszerzona do 6 m, wykonany został profil z masy bitumicznej, na którym położona została warstwa wiążąca o grubości 6 cm, a następnie ścieralna o grubości 5 cm. Zadanie obejmowało również budowę nowych chodników, zatok i przystanków autobusowych, wymianę barier betonowych na energochłonne, przebudowę skrzyżowań, wykonanie dwóch przepustów pod drogą, kanalizacji deszczowej oraz przebudowę sieci energetycznej.

- Prace zostały wykonane zgodnie z harmonogramem. Wszystkie roboty bitumiczne realizowane były na zamkniętym odcinku drogi, co umożliwiło układanie masy jednocześnie na całej szerokości. Pozwoliło to na zapewnienie bezpieczeństwa użytkownikom drogi i pracownikom. Ponadto, umożliwiło skrócenie czasu utrudnień dla mieszkańców – mówi Rafał Cieszyński, Menadżer Projektu, Skanska, wykonawcy tego zadania.

- Za nami realizacja długo wyczekiwanej przez mieszkańców inwestycji – mówi Ryszard Aszyk, Dyrektor bydgoskiego Oddziału Skanska. - Niemal 16 km drogi powiatowej na odcinku Wąbrzeźno-Kowalewo Pomorskie zyskało nowy wygląd. Nowo wyremontowana droga będzie teraz bezpieczniejsza dla kierowców i pieszych. Zwiększy się też komfort jazdy podróżujących.

Podobne wiadomości:

Kolejny remont na krajowej 25

Kolejny remont na krajowej 25

Polskie drogi 2015-10-02

Cała S5 w kujawsko-pomorskim ma już umowy

Cała S5 w kujawsko-pomorskim ma już umowy

Polskie drogi 2015-10-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.