Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Droga Wojewódzka 933 za 72 mln

Droga Wojewódzka 933 za 72 mln

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego poinformował o rozpoczęciu modernizacji drogi wojewódzkiej nr 933 na blisko 26 km odcinku z Brzeszcz do Chrzanowa, wraz z budową wiaduktu nad torami klejowymi w Kroczymiechu.

Droga Wojewódzka 933 za 72 mln

Droga wojewódzka nr 933 stanowi ważny element regionalnego systemu transportowego. Jest ona łącznikiem z głównymi drogami województwa małopolskiego oraz śląskiego. Umożliwia dojazd w kierunku autostrady A-4 oraz stanowi jeden z głównych elementów układu komunikacyjnego Oświęcimia, wyprowadzając ruch samochodowy z miasta do Brzeszcz a dalej do Bielska-Białej.

Większa część drogi znajduje się w złym stanie technicznym. Występują liczne spękania, wykruszenia, nierówności i deformacje jezdni, spowodowane zwiększeniem natężenia ruchu drogowego, zwłaszcza samochodów ciężarowych. Dodatkowo odcinek drogi w Kroczymiechu krzyżuje się z przejazdem kolejowym. Wstrzymuje to ruch oraz powoduje kilkusetmetrowe kolejki pojazdów oczekujących na przejazd. Budowa wiaduktu poprawi przepustowość na tym odcinku ale przede wszystkim poprawi bezpieczeństwo komunikacji. Nowy wiadukt wraz z dojazdami będzie miał łączna długość 700 metrów.
Celem realizacji inwestycji jest usunięcie zagrożeń i niedogodności wynikających ze złego stanu technicznego drogi, a także stworzenie lepszych warunków do rozwoju gospodarczego terenów, przez które droga ta przebiega.

W zakres prac wchodzi modernizacja nawierzchni drogi na długości około 26 km, budowa wiaduktu kolejowego w Kroczymiechu, remont wiaduktu kolejowego w Libiążu, modernizacja skrzyżowań w Brzeszczach i Libiążu, modernizacja drogi gminnej (ul. Skorupki) i powiatowej (ul. Balińska) w Chrzanowie oraz budowa chodników przy drodze wojewódzkiej (9,6 km) i przy drogach powiatowej i gminnej (530 m).

Cała inwestycja będzie kosztować ponad 72 mln zł. Zarząd Dróg Wojewódzkich planuje zgłoszenie tego zadania do Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Możliwe byłoby uzyskanie dofinansowania w wysokości prawie 47 milionów złotych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach MRPO.  Wykonawcą robót jest konsorcjum firm "POLDIM" SA z Tarnowa oraz IMB Podbeskidzie, natomiast wiadukt wybuduje firma Mosty Chrzanów Sp. z o.o. Realizacja inwestycji zaplanowana została na lata 2007 - 2008.

Przeczytaj także:

Małopolska: największa pula na drogi (2007-06-27)Więcej o budowach dróg i utrudnieniach

Podobne wiadomości:

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat A4Go

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat...

Polskie drogi 2016-07-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Twórca DSG pozywa koncern VW
Twórca DSG pozywa koncern VW
Szefostwo koncernu Volkswagen nie ma łatwego życia przez ostatni rok. Cały czas ciągnie się afera Dieselgate, a do listy problemów dołączył były szef marki Bentley i Bugatti, który pozwał niemieckiego producenta do sadu.