mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Droga Zielona wokół hali Gdańska i Sopotu

Droga Zielona wokół hali Gdańska i Sopotu

Układ drogowy wokół hali na granicy Gdańska i Sopotu wkrótce pozna swojego wykonawcę. W przetargu ograniczonym wyłoniono pięć firm, z których za półtora miesiąca wybrany zostanie wykonawca budowy Drogi Zielonej, czyli ronda ulic Gospody i Łokietka z uzbrojeniem terenu, jezdniami i tunelem dla pieszych pod ul. Łokietka.

Droga Zielona wokół hali Gdańska i Sopotu

Do dalszego postępowania zakwalifikowały się: Skanska S.A., Strabag Sp. z o.o., Eurovia Polska S.A, Budimex, EPRD Gravel Sp. z o.o., oraz PW „Elgrunt". W czerwcu br., po rozstrzygnięciu przetargu, rozpoczną się prace budowlane, które potrwają do końca 2011 roku. Zadanie finansują wspólnie Gdańsk i Sopot.

Jednocześnie na terenach otaczających budynek prowadzone są już prace drogowe, które realizuje Zarząd Dróg i Zieleni w Gdańsku - remont chodników i nawierzchni jezdni ulic: Gospody, Rybacka i Subisława o łącznej długości prawie 2 km. Do tej pory zmodernizowano 1/3 długości chodników ul. Gospody, wykonano dodatkowe miejsca postojowe, przygotowano krawężniki i część chodników oraz nawierzchni pod warstwę ścieralną przy ul. Rybackiej i Subisława. Kształt i szerokość ulic zostały podtrzymane. Prace rozpoczęły się 4 marca br., mają potrwać do czerwca br. Ich koszt wynosi ponad 4 mln zł.

Droga Zielona połączy dwa największe gdańskie obiekty sportowe - Baltic Arenę i halę na granicy z Sopotem. Trasa pobiegnie od ul. Marynarki Polskiej, przez Letnicę, Przymorze, Żabiankę. Docelowo Droga Zielona, która przebiegać będzie w pasie nadmorskim, połączy Trasę Sucharskiego z Obwodnicą Trójmiasta na węźle Wysoka.


Podobne wiadomości:

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

~obserwator 2010-04-21

Badziew komunikacyjny, jak można robić taką drogę i zwężać ją na ostatnim odcinku przed halą do jednego pasa, bo jakies leśne dziadki się nie zgodziły na przebudowę drogi. Już widzę te piękne koreczki na Gospody. Ale w sumie niech mają, może kiedyś zmądrzeją, jak im będzie sznur aut non stop wystawać pod oknami :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kia Picanto X-Line już dostępna
Kia Picanto X-Line już dostępna
Najmniejszy model w gamie Kia debiutuje w polskich salonach w zupełnie nowej wersji X-Line. Auto wyposażono w podniesione zawieszenie i "terenowe" dodatki.