Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Droga do strefy elbląskich inwestycji

Droga do strefy elbląskich inwestycji

W kwietniu rozpocznie się budowa drogi z dwoma pasami ruchu na obszarze nowej dzielnicy Modrzewina Południe i w części obszaru dzielnicy Modrzewina Północ w Elblągu. Wartość inwestycji to prawie 46 mln zł. Wykonawcą będzie firma Skanska wyłoniona w drodze przetargu.

Droga do strefy elbląskich inwestycji

Miasto już otrzymało w ramach ZPORR dofinansowanie do budowy w wysokości 17 mln zł. ale, jak powiedział podczas uroczystości podpisania umowy prezydent Elbląga H. Słonina, są realne szanse na pozyskanie dodatkowych unijnych pieniędzy.

Inwestycja obejmie przebudowę skrzyżowania ulic: płk. Dąbka i Ogólnej z Aleją Odrodzenia, budowę pięcioprzęsłowego mostu przez rzekę Babicę, budowę drogi o długości 3,3 km. Przebudowa skrzyżowania polegać będzie na jego " przesunięciu" na wschód. Zlokalizowana w obrębie skrzyżowania trakcja tramwajowa będzie przebudowana a istniejąca pętla rozebrana w ramach inwestycji pn. "Rozbudowa systemu transportu publicznego - trakcja tramwajowa w Elblągu". Nowa droga będzie mieć 7 m szerokości, po wschodniej stronie wybudowany zostanie chodnik ze ścieżką rowerową., oddzieloną od jezdni pasem zieleni. Jezdnia zaprojektowana została dla ciężkiego ruchu kołowego. Ma to związek z planami budowy na Modrzewinie Południe Parku Technologicznego.

Podczas spotkania w wykonawcami inwestycji i dziennikarzami prezydent H. Słonina poinformował o propozycji utworzenia sieci parków technologicznych. Propozycję tę złożyła Politechnika Gdańska, a do sieci weszłyby obok elbląskiego Parku Technologicznego, park gdański i kaliningradzki. -"Dałoby to szansę pozyskania większych środków unijnych a i wspólna promocja byłaby bardziej efektywna"- mówi prezydent.

Przeczytaj także:

Giżycko - drogi do inwestycji! (2005-11-03)

Rozbudowa krajowej siódemki (2005-12-19)

Średnicówka i Droga Łąkowa - trasy obwodowe Grudziądza (2006-03-17)


Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

S52 i S16 - nowe drogi ekspresowe W Polsce

S52 i S16 - nowe drogi ekspresowe W Polsce

Polskie drogi 2016-05-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kolejna akcja serwisowa samochodów Maserati
Kolejna akcja serwisowa samochodów Maserati
Wydawać by się mogło, że samochody luksusowe, z racji pieniędzy jakie klient za nie płaci, to produkty dopracowane do perfekcji. Ale nawet największym producentom zdarzają się wpadki. Teraz na darmowe usunięcie usterki zaproszono właścicieli Maserati. Co się stało?
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj