mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Droga do strefy elbląskich inwestycji

Droga do strefy elbląskich inwestycji

W kwietniu rozpocznie się budowa drogi z dwoma pasami ruchu na obszarze nowej dzielnicy Modrzewina Południe i w części obszaru dzielnicy Modrzewina Północ w Elblągu. Wartość inwestycji to prawie 46 mln zł. Wykonawcą będzie firma Skanska wyłoniona w drodze przetargu.

Droga do strefy elbląskich inwestycji

Miasto już otrzymało w ramach ZPORR dofinansowanie do budowy w wysokości 17 mln zł. ale, jak powiedział podczas uroczystości podpisania umowy prezydent Elbląga H. Słonina, są realne szanse na pozyskanie dodatkowych unijnych pieniędzy.

Inwestycja obejmie przebudowę skrzyżowania ulic: płk. Dąbka i Ogólnej z Aleją Odrodzenia, budowę pięcioprzęsłowego mostu przez rzekę Babicę, budowę drogi o długości 3,3 km. Przebudowa skrzyżowania polegać będzie na jego " przesunięciu" na wschód. Zlokalizowana w obrębie skrzyżowania trakcja tramwajowa będzie przebudowana a istniejąca pętla rozebrana w ramach inwestycji pn. "Rozbudowa systemu transportu publicznego - trakcja tramwajowa w Elblągu". Nowa droga będzie mieć 7 m szerokości, po wschodniej stronie wybudowany zostanie chodnik ze ścieżką rowerową., oddzieloną od jezdni pasem zieleni. Jezdnia zaprojektowana została dla ciężkiego ruchu kołowego. Ma to związek z planami budowy na Modrzewinie Południe Parku Technologicznego.

Podczas spotkania w wykonawcami inwestycji i dziennikarzami prezydent H. Słonina poinformował o propozycji utworzenia sieci parków technologicznych. Propozycję tę złożyła Politechnika Gdańska, a do sieci weszłyby obok elbląskiego Parku Technologicznego, park gdański i kaliningradzki. -"Dałoby to szansę pozyskania większych środków unijnych a i wspólna promocja byłaby bardziej efektywna"- mówi prezydent.

Przeczytaj także:

Giżycko - drogi do inwestycji! (2005-11-03)

Rozbudowa krajowej siódemki (2005-12-19)

Średnicówka i Droga Łąkowa - trasy obwodowe Grudziądza (2006-03-17)


Podobne wiadomości:

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie przetargu

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie...

Polskie drogi 2017-01-16

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Polskie drogi 2016-01-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.