mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Droga ekspresowa S3 w lubuskim bez wad

Droga ekspresowa S3 w lubuskim bez wad

GDDKiA odniosła się do artykułu "Gazety Lubuskiej", która sugeruje, że trasa S3 w województwie lubuskim jest bublem.

Droga ekspresowa S3 w lubuskim bez wad
W komunikacie na stronie lubuskiego oddziału GDDKiA możemy przeczytać, że droga ekspresowa S3 w lubuskim na całym swoim przebiegu jest wolna od wad technicznych i można się po niej bezpiecznie poruszać.

Generalna Dyrekcja powołuje się na decyzję Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego, pozwalającą na użytkowanie drogi. Taka decyzja przed wydaniem, poprzedzona jest wnikliwą kontrolą najdrobniejszych szczegółów i elementów drogi. Niepokojące sygnały w postaci pęknięcia wzdłuż nawierzchni, o których czytamy w artykule, zostały zaobserwowane podczas budowy drogi i natychmiast podjęto odpowiednie działania w kierunku ustalenia przyczyny oraz sposobu zapobiegnięcia takiej sytuacji w czasie eksploatacji drogi.

W ocenie ekspertów Politechniki Gdańskiej zarówno projekt, jak i wykonanie były właściwe. Przyczyną są wyjątkowo niekorzystne warunki geologiczne. Na podstawie przeprowadzonych badań, jeszcze na etapie projektowania, stwierdzono, że akurat w tym miejscu występują najgorsze warunki gruntowo-wodne na całym odcinku drogi S3 Międzyrzecz – Sulechów.

Po szybkiej i wnikliwej analizie problemu, podjęto decyzję o wzmocnieniu konstrukcji drogi w sposób wykluczający podobne awarie w przyszłości.

Działania GDDKiA podjęte w tej sprawie zostały ocenione przez NIK pozytywnie, co można przeczytać w wystąpieniu pokontrolnym Delegatury w Zielonej Górze z dnia 17.02.2015.

Natomiast koszty, jakie GDDKiA musiała dodatkowo ponieść w związku z zaistniałą sytuacją, związane były z dodatkowymi elementami konstrukcyjnymi, które zostały wykonane w celu wzmocnienia, a których nie przewidywał projekt pierwotny.

Podobne wiadomości:

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Komentuj:

~Północny odcinek Szczecin Klucz -Gorzów Wlkp. 2015-04-17

Bublem jest zdaniem wielu kierowców brak dostępności do S3 poprzez węzły drogowe . Odcinek ponad 80 km.posiada "aż "3 węzły ,odległości między nimi to 9,18,27.,27 km.Lokalizacje nowych (co najmniej 2 ) mogły by być w Krzemlinie (Pyrzyce Płd.),Trzcinnej(Myślibórz Pld,Barlinek)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.