mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Droga ekspresowa S5 powstanie z poślizgiem

Droga ekspresowa S5 powstanie z poślizgiem

Pomimo wezwania do wznowienia prac na budowie drogi ekspresowej S5 Poznań – Wrocław odc. Kaczkowo-Korzeńsko, wykonawca firma Alpine Bau nie dokończy tego kontraktu.

Droga ekspresowa S5 powstanie z poślizgiem
- W dniu 21.06.2013 roku GDDKiA odstąpiła od umowy na budowę drogi ekspresowej S5 Poznań –Wrocław odc. Kaczkowo – Korzeńsko z Alpine Bau. Wykonawca nie wywiązał się z zapisów umowy - poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w komunikacie.

W ramach  zawartego kontraktu Alpine Bau miał wybudować:

- S5  o  dł.  29,3 km - dotychczas realizowano w 70 %.,

- dk 36 o dł. 8,96 km - zrealizowano 93 %.

GDDKiA zapewnia, że budowa zostanie dokończona zgodnie z przyjętym scenaruszem:

- DK36 - prace jakie zostały do wykonania to montaż barier oraz oznakowanie poziome.  Oddanie do ruchu dk 36  powinno nastąpić  w wakacje tego roku. Umożliwi ona wyprowadzenie ruchu tranzytowego z miasta Rawicz i jednocześnie pozwoli na  ominięcie  Rawicza.

-  na S5 siłami podwykonawców zostaną wykonane roboty zabezpieczające budowę przed okresem zimowym.  Równocześnie zostanie przeprowadzona  szczegółowa inwentaryzacja placu budowy, która potrwa około  2  miesiecy i po jej zakończeniu  zostanie ogłoszony przetarg na wybór nowego wykonawcy.  W związku z powyższym przewiduje się, że dokończenie drogi ekspresowej S5 i oddanie do ruchu powinno nastapić w lipcu/ sierpniu 2014 roku.

 
Tematy w artykule: drogi ekspresowe

Podobne wiadomości:

Polskie projekty drogowe jako pierwsze z dofinansowaniem UE

Polskie projekty drogowe jako pierwsze z...

Polskie drogi 2016-03-17

Rusza budowa kolejnego odcinka S17

Rusza budowa kolejnego odcinka S17

Polskie drogi 2015-11-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.