mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Droga ekspresowa połączy Puławy z S17

Droga ekspresowa połączy Puławy z S17

Już niebawem rusza budowa drogi, która połączy obwodnicę Puław oraz nowy most przez Wisłę z odcinkiem drogi ekspresowej S17 na węźle Kurów. Wykonawca złożył już dokumentację, a wojewoda Lubelski wydał pozytywną decyzję, co pozwala rozpocząć prace.

Droga ekspresowa połączy Puławy z S17
Decyzja ZRID zobowiązuje właścicieli i użytkowników wieczystych nieruchomości do ich niezwłocznego wydania, a wysokość odszkodowania za tereny przejęte przez Skarb Państwa ustali wojewoda w postępowaniu administracyjnym po wycenie wartości przez biegłych rzeczoznawców majątkowych. Na potrzeby tej inwestycji przejęto ponad 500 działek, z czego tylko jedna jest zabudowana. 

Uzyskanie Decyzji Zgody na Realizację Inwestycji Drogowej jest pierwszym krokiem w kierunku inwestycji prowadzonej w trybie projektuj i buduj. Umowa na realizację drogi S17 z połączeniem do obwodnicy Puław podpisano pod koniec 2014 roku. Konsorcjum firm Energopol Szczecin i PRD Zwoleń w pierwszej kolejności wykonało dokumentację techniczną, a następnie uzyskało decyzję ZRID. Po spełnieniu tych warunków mogą ruszyć prace w terenie. Najpierw zostaną wycięte drzewa, a potem ruszą prace archeologiczne. 

Według umowy termin zakończenia prac to 30 kwietnia 2018 roku. Od węzła Kurów Zachód do mostu w Puławach zostanie dobudowany odcinek o długości ok. 11,8 km drugiej jezdni do istniejącej (na odcinku ok. 1,3 km) wraz z wiaduktem nad linią kolejową oraz odcinek nowej trasy (ok. 10,5 km). Dzięki inwestycji powstaną dwa węzły Puławy Wschód (nazwa robocza Michałówka) - na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką 824 i Końskowola - na skrzyżowaniu z drogą powiatową 2507L, dwa skrzyżowania na prawe skręty (wjazd/zjazd na/z drogę ekspresową), cztery wiadukty drogowe, trzy mosty w ciągu drogi ekspresowej, przejścia dla zwierząt oraz drogi dojazdowe dla obsługi ruchu lokalnego.

Wartość całego projektu to ok. 323 mln zł.


Podobne wiadomości:

S19 - trwają intensywne prace

S19 - trwają intensywne prace

Polskie drogi 2017-06-11

Rusza drugi etap przetargu na budowę fragmentu trasy Via Carpatia z Lublina do Kraśnika – poinformował pod koniec tygodnia wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. W tym roku zostanie podpisana umowa na wykonanie prac, które potrwają 36 miesięcy.

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Honda Civic Sedan – droższa niż hatchback
Honda Civic Sedan – droższa niż hatchback
Polski importer Hondy opublikował cenniki modelu Civic w wersji sedan. Japońska firma położyła duży nacisk na wyposażenie związane z bezpieczeństwem, dlatego ceny popularnego kompakta są dość wysokie.