mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Droga nr 68 Kukuryki - Wólka Dobryńska

Droga nr 68 Kukuryki - Wólka Dobryńska

"Przebudowa drogi krajowej nr 68 - odcinek Kukuryki - Wólka Dobryńska wraz z dobudową pasa postojowego dł. 5.19 km" to jeden z najważniejszych projektów realizowanych na Lubelszczyźnie. Do dnia dzisiejszego zakończono prace obejmujące ponad 55% całego zadania. Przewidywany termin zakończenia kontraktu to koniec grudnia 2006 roku.

Droga nr 68 Kukuryki - Wólka Dobryńska

Droga nr 68 obsługuje ciężarowy ruch tranzytowy na odcinku od drogi krajowej nr 2 do terminalu w m. Koroszczyn i do drogowego przejścia granicznego dla ruchu towarowego miejscowości Kukuryki. Jest odgałęzieniem międzynarodowej drogi nr 2 (E-30, która obsługuje ruch tranzytowy na kierunku Berlin -Warszawa - Mińsk - Moskwa. Aktualnie pojazdy ciężarowe oczekujące na wjazd do terminalu w miejscowości Koroszczyn blokują istniejący pas ruchu. Ponadto droga ta do czasu realizacji autostrady A-2 wymaga remontu, wzmocnienia oraz dostosowania konstrukcji nawierzchni do obciążeń 115 kN/oś.

Realizacja projektu jest elementem dostosowywania sieci transportowej w Polsce do wymogów UE. Pozwoli na przeniesienie z jezdni na pas postojowy kolumny pojazdów ciężarowych oczekujących na odprawę w m. Koroszczyn (terminal) i zmniejszenie liczby wypadków na projektowanym odcinku m.in. poprzez przebudowę zatok autobusowych oraz budowę ciągów pieszych przy zatokach.

Wykonawcą umowy na roboty budowlane zostało konsorcjum Warszawskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych S.A. i Przedsiębiorstwa Drogowo - Mostowego Międzyrzec Podlaski S.A. Wartość prac wynosi ponad prawie 15 mln zł. Łączna kwota realizacji projektu to ponad 17,3 mln zł, z czego 75% dofinansowane będzie ze środków Sektorowego Programu Operacyjnego Transport, będącego elementem Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Przeczytaj także:

Inwestycje drogowe na trasie Siedlce - Terespol (2006-03-01)

Wakacyjne remonty (2005-06-29)

 

 


Podobne wiadomości:

S19 - otwarta dwa wiadukty nad obwodnicą Lublina

S19 - otwarta dwa wiadukty nad obwodnicą...

Polskie drogi 2016-05-02

Droga S19 z unijnym dofinansowaniem

Droga S19 z unijnym dofinansowaniem

Polskie drogi 2016-02-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.