mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Droga nr 68 Kukuryki - Wólka Dobryńska

Droga nr 68 Kukuryki - Wólka Dobryńska

"Przebudowa drogi krajowej nr 68 - odcinek Kukuryki - Wólka Dobryńska wraz z dobudową pasa postojowego dł. 5.19 km" to jeden z najważniejszych projektów realizowanych na Lubelszczyźnie. Do dnia dzisiejszego zakończono prace obejmujące ponad 55% całego zadania. Przewidywany termin zakończenia kontraktu to koniec grudnia 2006 roku.

Droga nr 68 Kukuryki - Wólka Dobryńska

Droga nr 68 obsługuje ciężarowy ruch tranzytowy na odcinku od drogi krajowej nr 2 do terminalu w m. Koroszczyn i do drogowego przejścia granicznego dla ruchu towarowego miejscowości Kukuryki. Jest odgałęzieniem międzynarodowej drogi nr 2 (E-30, która obsługuje ruch tranzytowy na kierunku Berlin -Warszawa - Mińsk - Moskwa. Aktualnie pojazdy ciężarowe oczekujące na wjazd do terminalu w miejscowości Koroszczyn blokują istniejący pas ruchu. Ponadto droga ta do czasu realizacji autostrady A-2 wymaga remontu, wzmocnienia oraz dostosowania konstrukcji nawierzchni do obciążeń 115 kN/oś.

Realizacja projektu jest elementem dostosowywania sieci transportowej w Polsce do wymogów UE. Pozwoli na przeniesienie z jezdni na pas postojowy kolumny pojazdów ciężarowych oczekujących na odprawę w m. Koroszczyn (terminal) i zmniejszenie liczby wypadków na projektowanym odcinku m.in. poprzez przebudowę zatok autobusowych oraz budowę ciągów pieszych przy zatokach.

Wykonawcą umowy na roboty budowlane zostało konsorcjum Warszawskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych S.A. i Przedsiębiorstwa Drogowo - Mostowego Międzyrzec Podlaski S.A. Wartość prac wynosi ponad prawie 15 mln zł. Łączna kwota realizacji projektu to ponad 17,3 mln zł, z czego 75% dofinansowane będzie ze środków Sektorowego Programu Operacyjnego Transport, będącego elementem Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Przeczytaj także:

Inwestycje drogowe na trasie Siedlce - Terespol (2006-03-01)

Wakacyjne remonty (2005-06-29)

 

 


Podobne wiadomości:

S19 - trwają intensywne prace

S19 - trwają intensywne prace

Polskie drogi 2017-06-11

Rusza drugi etap przetargu na budowę fragmentu trasy Via Carpatia z Lublina do Kraśnika – poinformował pod koniec tygodnia wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. W tym roku zostanie podpisana umowa na wykonanie prac, które potrwają 36 miesięcy.

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando