mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Droga od Grodźca do Myśliny będzie bezpieczniejsza

Droga od Grodźca do Myśliny będzie bezpieczniejsza

Rozstrzygnięty został przetarg na wykonanie prac poprawiających bezpieczeństwo na drodze krajowej nr 46 od Grodźca do Myśliny (województwo opolskie). Przebudowa odcinka DK 46 o długości 4,65 km rozpocząć się powinna pod koniec czerwca lub na początku lipca i potrwać ma do grudnia. Dla uniknięcia długiego objazdu prace będą prowadzone „pod ruchem”.

Droga od Grodźca do Myśliny będzie bezpieczniejsza

Przetarg wygrała firma „Dromet” z Częstochowy proponując cenę 15,184 miliona złotych.

Zakres prac obejmuje:
  • poszerzenie nawierzchni jezdni (2 pasy ruchu szerokości 3,5 + obustronne pobocza utwardzone o szerokości 2,0 m oraz pobocza ulepszone o szerokości od 0,75 m do 1,10 m),
  • budowa ciągu pieszo-rowerowego w m. Turza wydzielonego od jezdni pasem zieleni
  • budowa 4 zatok autobusowych (po 2 w Turzy i Dąbrowicy),
  • budowa wyspy spowalniającej na wylocie z Grodźca (jadąc od Opola),
  • przebudowa skrzyżowań, w tym skrzyżowania DK 46 z drogami powiatowymi na kierunek Chobie i Mnichus obejmująca m.in. budowę pasów lewoskrętu,
  • budowa kanalizacji deszczowej dla odwodnienia drogi,
  • przebudowa mostu nad rzeką Myślina.

W ramach przebudowy tego odcinka drogi krajowej nr 46 zostanie ona wyposażona w nowoczesny preselekcyjny system ważenia pojazdów. Służy on do eliminowania z ruchu przeciążonych ciężarówek. System preselekcji polega na zamontowaniu w asfalcie czujników ważących przejeżdżające pojazdy. Gdy waga wykryje przeciążenie, pojazd jest automatycznie fotografowany, a informacja o nim trafia do funkcjonariusza Inspekcji Transportu Drogowego, który kilkaset metrów dalej zatrzymuje pojazd i dokonuje właściwego ważenia. Miejscem, gdzie będzie się odbywało to ważenie jest parking pod Grodźcem, a czujniki będą zamontowane za Ozimkiem (dla jadących od Opola) i przed Grodźcem (dla jadących od strony Częstochowy).

Podobne wiadomości:

MON zainwestuje w polskie drogi

MON zainwestuje w polskie drogi

Polskie drogi 2017-01-04

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.