mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Droga od Mostkowa do Barlinka będzie jak nowa

Droga od Mostkowa do Barlinka będzie jak nowa

Z początkiem marca ruszyła przebudowa drogi wojewódzkiej nr 156 na odcinku Mostkowo – Barlinek (woj. zachodniopomorskie). Prace budowlane na drodze wojewódzkiej nr 156 obejmą wykonanie przebudowy przejścia przez m. Barlinek na długości około 1,4 km oraz przebudowę odcinka szlakowego drogi  nr 156 na odcinku Mostkowo – Barlinek na długości około 7 km. Roboty mają się zakończyć do 30 czerwca 2011 r.

Droga od Mostkowa do Barlinka będzie jak nowa
Na realizację tego projektu Województwo Zachodniopomorskie otrzymało dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego w kwocie prawie 12,6 mln zł. Wartość robót budowlanych wynosi ponad 13,7 mln zł. Z budżetu Barlinka zostaną natomiast pokryte koszty robót wodno-kanalizacyjnych o wartości około 3 mln zł.
 
Zadanie pt. „Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 156 na odcinku Mostkowo-Barlinek” będzie realizowała myśliborska spółka  „MALDROBUD Wiesława Malinowicz i Edward Malinowicz.

Prace budowlane na drodze wojewódzkiej nr 156 obejmą wykonanie przebudowy przejścia przez m. Barlinek na długości około 1,4 km oraz przebudowę odcinka szlakowego drogi  nr 156 na odcinku Mostkowo – Barlinek na długości około 7 km. Roboty mają się zakończyć do 30 czerwca 2011 r.

Przebudowa przejścia przez m. Barlinek na dł. około 1,4 km, obejmuje budowę dwóch rond na skrzyżowaniu ulic 31 Stycznia i Niepodległości oraz na skrzyżowaniu ulic Szosa do Lipian i Okrętowej, a także przebudowę ulic 31 Stycznia i Szosy do Lipian. Przebudowa odcinka szlakowego Mostkowo – Barlinek na długości około 7,0 km obejmuje wykonanie lokalnych poszerzeń i modernizacji z odtworzeniem konstrukcji, wykonanie warstwy wiążąco-wyrównawczej i ułożenie warstwy ścieralnej z mieszanek bitumicznych, modernizację zatok autobusowych i postojowych, przebudowę zjazdów, budowę i modernizację poboczy gruntowych i rowów, wykonanie oznakowania pionowego i poziomego, karczowanie pni drzew, wymianę barier ochronnych.
 

Podobne wiadomości:

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

S6 Goleniów – Nowogard: koniec etapu projektowego

S6 Goleniów – Nowogard: koniec etapu...

Polskie drogi 2016-08-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic