mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Droga przez park

Droga przez park

Firma Strabag jest wykonawcą kolejnej drogowej inwestycji w Gorzowie Wielkopolskim - ostatniego etapu budowy trasy średnicowej. Wartość wszystkich prac, czyli budowy dwujezdniowej drogi przez park, kładki dla pieszych nad trasą, budowy ronda przy ul. Walczaka i przebudowy przy ul. Piłsudskiego ocenia się na blisko 30 mln zł.

Dodatkowo powstanie druga jezdnia ul. Walczaka od nowego ronda do ul. Czereśniowej, zmodernizowany zostanie fragment ul. Pomorskiej i wybudowane lewoskręty na ul. Roosevelta, przy skrzyżowaniach z ulicami Kosynierów Gdyńskich i Kazimierza Wielkiego.

"Przygotowania do tego przedsięwzięcia, przecięcia drogą parku Kopernika trwały aż 7 lat. W tym czasie trzeba było pokonać wiele przeszkód i trudności, ale się udał"  - powiedział, naczelnik wydziału inwestycji Władysław Żelazowski. "Utrudnienia w ruchu drogowym będą, nikt tego nie ukrywa, ale musimy zacisnąć zęby i jakoś to przetrzymać - powiedział podpisując umowę prezydent Gorzowa Tadeusz Jędrzejczak.

Inwestycja ma ułatwić przejazd przez miasto. Prace rozpoczną się od budowy obu rond, następnie powstanie droga w parku, którą Strabag chce skończyć we wrześniu tego roku. Termin zakończenia wszystkich przewidzianych kontraktem prac to 31 maja 2007 r.

Przeczytaj także:

Trasa Północna Zielonej Góry (2006-02-08)

Za 600 dni wokół Gorzowa Wlk.(p2005-05-09)

 

Tematy w artykule: inwestycje drogowe lubuskie

Podobne wiadomości:

S3 Sulechów - Zielona Góra: podpisano umowę

S3 Sulechów - Zielona Góra: podpisano umowę

Polskie drogi 2016-02-23

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Polskie drogi 2016-01-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Honda pracuje nad hybrydą
Honda pracuje nad hybrydą
Japoński producent postawił sobie bardzo ambitny cel. Do 2030 roku dwie trzecie samochodów sprzedawanych przez tą markę ma być napędzana układem hybrydowym. Dlatego inżynierowie pracują nad nowym rozwiązaniem.