mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Droga przez park

Droga przez park

Firma Strabag jest wykonawcą kolejnej drogowej inwestycji w Gorzowie Wielkopolskim - ostatniego etapu budowy trasy średnicowej. Wartość wszystkich prac, czyli budowy dwujezdniowej drogi przez park, kładki dla pieszych nad trasą, budowy ronda przy ul. Walczaka i przebudowy przy ul. Piłsudskiego ocenia się na blisko 30 mln zł.

Dodatkowo powstanie druga jezdnia ul. Walczaka od nowego ronda do ul. Czereśniowej, zmodernizowany zostanie fragment ul. Pomorskiej i wybudowane lewoskręty na ul. Roosevelta, przy skrzyżowaniach z ulicami Kosynierów Gdyńskich i Kazimierza Wielkiego.

"Przygotowania do tego przedsięwzięcia, przecięcia drogą parku Kopernika trwały aż 7 lat. W tym czasie trzeba było pokonać wiele przeszkód i trudności, ale się udał"  - powiedział, naczelnik wydziału inwestycji Władysław Żelazowski. "Utrudnienia w ruchu drogowym będą, nikt tego nie ukrywa, ale musimy zacisnąć zęby i jakoś to przetrzymać - powiedział podpisując umowę prezydent Gorzowa Tadeusz Jędrzejczak.

Inwestycja ma ułatwić przejazd przez miasto. Prace rozpoczną się od budowy obu rond, następnie powstanie droga w parku, którą Strabag chce skończyć we wrześniu tego roku. Termin zakończenia wszystkich przewidzianych kontraktem prac to 31 maja 2007 r.

Przeczytaj także:

Trasa Północna Zielonej Góry (2006-02-08)

Za 600 dni wokół Gorzowa Wlk.(p2005-05-09)

 

Tematy w artykule: inwestycje drogowe lubuskie

Podobne wiadomości:

S3 Sulechów - Zielona Góra: podpisano umowę

S3 Sulechów - Zielona Góra: podpisano umowę

Polskie drogi 2016-02-23

Maldrobud wybuduje pierwszą parę MOP-ów na S3

Maldrobud wybuduje pierwszą parę MOP-ów na S3

Polskie drogi 2015-06-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.