mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Droga w Wyszkowie do poprawki

Droga w Wyszkowie do poprawki

Wyremontowany odcinek ul. Serockiej w Wyszkowie został odebrany, ale z uwagami. Część krytycznych uwag zgłaszanych przez kierowców potwierdziła komisja odbierająca inwestycję. Orzekła, że nawierzchnia na nowym rondzie wymaga naprawy, którą wykonawca, warszawska firma „Planeta", ma przeprowadzić do czerwca 2011 r.

Droga w Wyszkowie do poprawki
Zadanie w Wyszkowie to "Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na DK 62 w od granicy miasta do DK 8". Roboty polegają na poszerzeniu i wzmocnieniu istniejącej jezdni oraz ograniczeniu dostępności do drogi głównej ze zjazdów bramowych poprzez budowę ciągów pieszo-jezdnych. Wyremontowany odcinek ul. Serockiej zleceniodawca odebrał, ale z kilkoma uwagami. Teraz wykonawca musi dokonać poprawek –ma na to czas do czerwca 2011 roku.

Wiosną GDDKiA planuje dodatkową ocenę stanu technicznego warstwy ścieralnej drogi, na której położono eksperymentalną masę SMA z dodatkiem granulatu gumowego. Wpłynie to na obniżenie poziomu hałasu.

Remontując drogę krajową, wykonawca zniszczył ul. Kasztanową. Zgodnie z umową, położył nową nawierzchnię bitumiczną, ale ta popękała. - Została już naprawiona - informuje Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka warszawskiego oddziału GDDKiA. - Konstrukcja jezdni tej ulicy przewidziana jest do przenoszenia ruchu lekkiego. Aby uniknąć zniszczeń nawierzchni, zalecamy ograniczenie ruchu ciężkiego.

Remont kolejnego odcinka ul. Serockiej (wraz z budową nowego wiaduktu) oraz całej ul. Kościuszki znajduje się w Projekcie Programu Dróg Krajowych na lata 2011-2015, dla którego Ministerstwo Infrastruktury prowadzi konsultacje społeczne.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando