mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Droga w ekspresowym tempie

Droga w ekspresowym tempie

Prace przy modernizacji łódzkiego odcinka krajowej jedynki przekroczyły półmetek. Ponad 15 km modernizowanej obecnie drogi zostanie oddanych do użytku 30 listopada br. Zwykle do zrealizowania tego rodzaju inwestycji potrzebny jest rok. W Łodzi drogowcy będą pracować 5 miesięcy.

Droga w ekspresowym tempie

Przebudowa Al. Włókniarzy obejmuje odcinek od ul. Zgierskiej do ul. Pabianickiej. Modernizowana trasa to fragment drogi krajowej nr 1 - głównego szlaku komunikacyjnego na linii północ - południe. Obecnie prace kontynuowane są na wszystkich czterech odcinkach zarówno jezdni zachodniej, jak i na kolejnych odcinkach jezdni wschodniej. Celem modernizacji jest poprawa przejezdności oraz bezpieczeństwa i płynności ruchu oraz dostosowanie drogi do nośności 115 kN/oś.

Koszt całego projektu wyniesie 87 mln zł, a nie jak planowano 116 mln zł. 75 proc. to pieniądze z Unii Europejskiej, natomiast 25 proc. wyłoży Miasto. Zaoszczędzone 29 mln zł zostanie wykorzystane na dodatkową infrastrukturę (m.in. ścieżki rowerowe, chodniki, ekrany akustyczne).

Inwestycje na al. Włókniarzy oraz al. Jana Pawła II wykonuje firma Skanska oraz Zarząd Drogownictwa i Inżynierii.

Przeczytaj także:

"Łódzka obwodnica" w remoncie (2006-07-05)

S-8 przez Łódź (2006-10-06)

Częstochowa: ponad 600 mln zł na inwestycje (2006-10-03)

 

Tematy w artykule: lodzkie drogi miejskie Łódź

Podobne wiadomości:

Przetarg na S14 ogłoszony

Przetarg na S14 ogłoszony

Polskie drogi 2015-10-05

S8 Łódź - Wieluń - działa pierwsza stacja benzynowa

S8 Łódź - Wieluń - działa pierwsza stacja...

Polskie drogi 2016-12-06

Komentuj:

~astrolog 2006-10-13

Jak widac mozna budowac szybko, tanio i sprawnie. Trzeba przyznac, ze w niektorych miastach zarzady drog zaczely naprawde myslec. W przetargach powinny byc premiowane firmy, ktore buduja szybko, bez zarzynania podwykonawcow i bez straty na jakosci.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.