mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Droga wojewódzka 884 oddana do użytku

Droga wojewódzka 884 oddana do użytku

Po dwóch latach remontu oddano do użytku drogę wojewódzką DW 884 Przemyśl-Domaradz. Wyremontowana kosztem 99,5 mln zł droga wojewódzka nr 884 ma długość ponad 64 km.

Droga wojewódzka 884 oddana do użytku
Trasa była dawniej elementem traktu austro – węgierskiego. Pełniła rolę jednego z głównych traktów komunikacyjnych na terenie Galicji i prowadziła do obiektów twierdzy Przemyśl. Trasa remontowanej drogi przebiega przez tereny powiatu przemyskiego, rzeszowskiego, strzyżowskiego i brzozowskiego oraz na terenie 8 gmin. W chwili obecnej droga wojewódzka nr 884 jest łącznikiem drogi krajowej nr 9 w m. Domaradz i drogi krajowej nr 77 i 28 w m. Przemyśl.
 
Droga ta została zakwalifikowana do przebudowy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Z uwagi na zmianę przepisów prawa budowlanego oraz zmianę ustawy o ochronie środowiska zarząd województwa poprzedniej kadencji zdecydował o sfinansowaniu przebudowy drogi w całości z budżetu samorządu województwa. Takie rozwiązanie było podyktowane tym, że dofinansowanie ze środków unijnych wymagała uzyskania decyzji środowiskowej, co groziło trzyletnim przesunięciem realizacji zadania oraz wzrostem kosztów.
 
Zadanie realizowane było wielotorowo tj. oddzielną procedurą był wykonywany remont nawierzchni jezdni, oddzielną budowa chodników i zatok autobusowych oraz remont mostów. W trakcie przebudowy wymieniono nawierzchnię jezdni, wyremontowano oiem obiektów mostowych oraz zbudowano nowe chodniki chodników i zatoki autobusowe. Zainstalowane także nowe urządzenia związane z bezpieczeństwem ruchu (bariery stalowe, poręcze dla pieszych, oznakowanie poziome i pionowe. Poszerzono jezdnię do 7 m na całym odcinku i podniesiono nośność drogi. Wszystkie ulepszenie znacznie poprawiły przepustowość drogi i podniosły poziom bezpieczeństwa użytkowników ruchu drogowego.

Podobne wiadomości:

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

MON zainwestuje w polskie drogi

MON zainwestuje w polskie drogi

Polskie drogi 2017-01-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Audi rusza z seryjną produkcją silników elektrycznych
Audi rusza z seryjną produkcją silników elektrycznych
W Audi Hungaria rozpoczęła się nowa era. W fabryce w Győr oficjalnie rozpoczęła się seryjna produkcja silników elektrycznych. Linię produkcyjną symbolicznie uruchomili przedstawiciele węgierskiego rządu oraz Audi i Audi Hungaria.

20 sposobów na redukcję wagi 20 sposobów na redukcję wagi