Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Drogi do lotniska w Balicach

Drogi do lotniska w Balicach

W ostatnich latach systematycznie rośnie liczba turystów odwiedzających Kraków oraz dynamiczne rozwija się ruch pasażerski na lotnisku w Balicach. Stąd konieczność rozbudowy infrastruktury wokół lotniska, aby ułatwić komunikację między lotniskiem a centrum Krakowa.

Podpisane 6 lipca br. porozumienie przez Ministerstwo Transportu, Urząd Marszałkowski, Miasto Kraków, Gminę Zabierzów, GDDKiA, MPL Kraków-Balice i PKP PLK wpisuje się w rządowy program rozwoju sieci lotnisk, którego elementem jest „włączenie polskich portów lotniczych w krajową i unijną sieć transportu oraz poprawa regionalnej i lokalnej dostępności portów lotniczych”.

Podmioty, które podpisały porozumienie do 2011 roku zmodernizują istniejący węzeł komunikacyjny wokół lotniska w Balicach. Miasto zobowiązuje się do budowy Trasy Balickiej, która odciąży dotychczasowe połączenia drogowe Krakowa z lotniskiem - ulice Balicką i Królowej Jadwigi. Planowana przez władze Krakowa nowoczesna arteria jest jedną z inwestycji, które będą realizowane w ramach przygotowania Krakowa do organizacji Euro 2012.

Szacuje się, że łączny koszt wszystkich inwestycji, które mają zostać zrealizowane w ramach porozumienia wyniesie ok. 600 mln zł.


Przeczytaj także:

Kraków: łatwiej z Nowej Huty do centrum (2007-06-12)

S1 do lotniska w Pyrzowicach (2006-11-20)

Lotnisko, tunel, drogi... (2006-10-30)

 

 

Tematy w artykule: malopolskie projekty drogowe Kraków

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat A4Go

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat...

Polskie drogi 2016-07-01

Autostrada A4 - wymieniają nawierzchnię

Autostrada A4 - wymieniają nawierzchnię

Polskie drogi 2016-06-09

Komentuj:

~V 2007-07-12

przepraszam, dowiedzialem sie dzisiaj, ze jest zamiar budowy nowego terminalu, ktory bedzie prawie taki duzy jak Warszawa, do 2010. Mam nadzieje, ze go zrealizuja.

~V 2007-07-11

Cos te Balice tak odkladaja. To lotnisko jest zapchane jak nie wiem co i nic sie nie buduje! Mieli budowac parking wielopoziomowy. Inne lotniska w Polsce sie mocno rozwijaja, na przyklad w Katowicach otwarto nowy terminal, w Warszawie nowy terminal prawie gotowy, co z Krakowem. Przecierz to najwarznijsze turystycznie miasto dla Polski!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kia Soul po liftingu
Kia Soul po liftingu
Na rynku od kilku lat jest już dostępna druga odsłona Kii Soul, ale w drodze jest wersja po face-liftingu. Na razie samochód zadebiutował w Korei, ale w podobnej formie powinien pojawić się za kilka miesięcy także w Europie.