mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Drogi do lotniska w Balicach

Drogi do lotniska w Balicach

W ostatnich latach systematycznie rośnie liczba turystów odwiedzających Kraków oraz dynamiczne rozwija się ruch pasażerski na lotnisku w Balicach. Stąd konieczność rozbudowy infrastruktury wokół lotniska, aby ułatwić komunikację między lotniskiem a centrum Krakowa.

Podpisane 6 lipca br. porozumienie przez Ministerstwo Transportu, Urząd Marszałkowski, Miasto Kraków, Gminę Zabierzów, GDDKiA, MPL Kraków-Balice i PKP PLK wpisuje się w rządowy program rozwoju sieci lotnisk, którego elementem jest „włączenie polskich portów lotniczych w krajową i unijną sieć transportu oraz poprawa regionalnej i lokalnej dostępności portów lotniczych”.

Podmioty, które podpisały porozumienie do 2011 roku zmodernizują istniejący węzeł komunikacyjny wokół lotniska w Balicach. Miasto zobowiązuje się do budowy Trasy Balickiej, która odciąży dotychczasowe połączenia drogowe Krakowa z lotniskiem - ulice Balicką i Królowej Jadwigi. Planowana przez władze Krakowa nowoczesna arteria jest jedną z inwestycji, które będą realizowane w ramach przygotowania Krakowa do organizacji Euro 2012.

Szacuje się, że łączny koszt wszystkich inwestycji, które mają zostać zrealizowane w ramach porozumienia wyniesie ok. 600 mln zł.


Przeczytaj także:

Kraków: łatwiej z Nowej Huty do centrum (2007-06-12)

S1 do lotniska w Pyrzowicach (2006-11-20)

Lotnisko, tunel, drogi... (2006-10-30)

 

 

Tematy w artykule: malopolskie projekty drogowe Kraków

Podobne wiadomości:

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

S52 i S16 - nowe drogi ekspresowe W Polsce

S52 i S16 - nowe drogi ekspresowe W Polsce

Polskie drogi 2016-05-27

Komentuj:

~V 2007-07-12

przepraszam, dowiedzialem sie dzisiaj, ze jest zamiar budowy nowego terminalu, ktory bedzie prawie taki duzy jak Warszawa, do 2010. Mam nadzieje, ze go zrealizuja.

~V 2007-07-11

Cos te Balice tak odkladaja. To lotnisko jest zapchane jak nie wiem co i nic sie nie buduje! Mieli budowac parking wielopoziomowy. Inne lotniska w Polsce sie mocno rozwijaja, na przyklad w Katowicach otwarto nowy terminal, w Warszawie nowy terminal prawie gotowy, co z Krakowem. Przecierz to najwarznijsze turystycznie miasto dla Polski!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.